Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

101 YILLIK GURUR

17 Mart 2016
101 YILLIK GURUR için yorumlar kapalı
101 YILLIK GURUR

Bursa  Valisi Münir Karaloğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Karaloğlu mesajında, ” Değerli Bursalılar, Bir asır önce yüz binlerce vatan evladı bu vatanın bedelini ödemek üzere Çanakkale’ye akın akın uğurlanmıştı. Amaçları tarihin yazdığı en gerçek, en şerefli özgürlük mücadelesinin isimsiz kahramanları olmaktı.

Onlardaki ruh öyle bir ruhtu ki; beş dakika sonra şehit düşeceğini bile bile, atacak tek bir mermisi bile kalmamışken süngüsünü takıp dünyanın en büyük güçlerini dize getirmelerini sağlayan ruhtur. O ruh türkülere konu olan onbeşlilerin, gencecik liselilerin, öğretmenlerin, Harbiyeliler’in ölüme koşarak gittikleri ruhun adıdır. O ruh metrekareye 600 merminin düştüğü yerde, vatan savunmasının göğüs göğüse yapıldığı ruhtur. Çanakkale ruhu; Yarbay Mustafa Kemal’in ‘Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum…’ cümlesini söylediği ve kahraman askerleriyle sonuna kadar direnişini gösterdiği ruhun adıdır… O ruha selam olsun, şühedaya selam olsun, gazilere selam olsun.
101.yıldönümünü  gururla kutladığımız bu büyük zaferi bizlere armağan eden,  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden, onu her şeyiyle destekleyen, aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, ruhları şad olsun diyorum…” dedi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.