Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Tekel Park’a yeni çehre

30 Mart 2015
Tekel Park’a yeni çehre için yorumlar kapalı
Tekel Park’a yeni çehre

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, daha önce kafeteryaların işgal ettiği Tekel Park’ta başlatılan düzenleme çalışmalarını inceledi.

Tekel Parkı’nın düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Göreve geldiğimizde ilk iş olarak, işgal edilen yerleri yeniden Mudanyalıların hizmetine sunmak oldu. Bunlardan biri de eski Tekel Parkı’nın olduğu alandı. Burada çok güzel bir proje oluşturduk. Proje kapsamında bu alanda havuzlar, ahşap oturma gurupları ve çocuklar için oyun alanları yer alacak. Proje tamamlandığında, Mudanyalıların nefes alacağı, oturup dinlenebileceği, çocuklarımızın oyun oynayacağı bu güzel parkı ilçemize kazandırmış olacağız” dedi.

“YARGI SÜRECİ DEVAM EDİYOR”

Başkan Hayri Türkyılmaz, Çok Amaçlı Kültür-Sanat Merkezi olarak projelendirilen alanla ilgili yanlış anlaşılmaların yaşandığına dikkati çekerek, “Eski Tekel Parkı’ndaki ağaçlık alanı, Mudanyalıların nefes alacağı bir mekan haline getiriyoruz. Çok Amaçlı Kültür-Sanat Merkezi olarak projesini hazırladığımız, ancak son anda Hazine’ye devredilen ve halen Büyükşehir Belediyesi’nin otopark olarak işlettiği yerle ilgili yaptığımız itirazın yargı süreci devam ediyor. Projenin uygulanacağı yerle ilgili yanlış anlaşılmalar yaşandığı için bir kez daha açıklama gereği duydum. Eski Tekel Parkı’ndaki ağaçların kesilerek, kültür merkezi inşaatının burada yapılacağı yönünde yanlış anlaşılmalar yaşandı. Kesinlikle böyle bir uygulama yok. Yargı süreci sonuçlanıp bu alan yeniden Belediyemize geri verildiği takdirde proje, parkın hemen yanındaki halen otopark olarak kullanılan alana yapılacak. Burada sade ancak, modern ve gösterişli bir bina olacak. Yeni Mudanya mimarisini burada hayata geçirmeyi planlıyoruz. Yasal süreç sonuçlandıktan sonra projeyi uygulama çalışmalarına hemen başlayacağız ve kısa sürede Mudanyalıların hizmetine sunacağız” diye konuştu.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.