Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Demirtaş’tan AK Parti-CHP koalisyonuna tam destek

18 Haziran 2015
Demirtaş’tan AK Parti-CHP koalisyonuna tam destek için yorumlar kapalı
Demirtaş’tan AK Parti-CHP koalisyonuna tam destek

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin AK Parti ve CHP’nin koalisyonuna dışarıdan destek vereceğini ilan etti.

AK Parti-CHP koalisyonu olasılığı için HDP’den tam destek geldi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş “AK Parti ve CHP bizim ilkelerimizi de kapsayan bir koalisyon kurarsa biz dışarıdan destek veririz” diye konuştu.
AK PARTİ VE CHP’YE YEŞİL IŞIK”Koalisyon görüşmeleri için resmi ve gayri resmi şimdiye kadar bir görüşmemiz olmamıştır.” diyen Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, koalisyon tartışmalarına ilişkin “AK Parti ve CHP bizim ilkelerimizi de içine alacak bir koalisyon kurarsa biz dışarıdan destek sunarız. Türkiye’nin önünü açacak bir hükümetin çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu.İşte Demirtaş’ın açıklamaları:

“Her partiye kapımız açıktır. Sayın Davutoğlu’nun artık seçim öncesi dili ve üslubunu terketmesi lazım. Bu dil seçimde Ak Parti’ ye kaybettirmiştir.”KCK’DEN TALİMAT ALMIYORUZ”

Herkes kendi görüşünü belirtebilir, KCK yetkilileri de görüşlerini belirtebilir. Çözüm sürecinin aktörüdürler. Ama biz KCK’den talimat almıyoruz. Partimiz kendi kurullarında kararlarını alır. Biz kimseden talimat almıyoruz. Çözüm süreci eskisi gibi yürümeyecek eskisi gibi hantal ve tek taraflı yürümez. Öncelikle tahkim edilmiş ateşkese ihtiyaç var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.