Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

24 Haziran 2015
için yorumlar kapalı

Bu iddialara cevap bekliyoruz başlıklı bir önceki yazımda demiştim ki:

“Özellikle de bu ülkenin istikrar ve huzurunu bozmaya yönelik tarihi girişim olarak benim de sonuna kadar kabul edip, desteklediğim AK Parti  misyonu içinde “Gezi olayları ile 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonları bir darbe girişimi” olarak görülen eylemlere katılarak destek verdiği iddia edilen bir kadın milletvekili ile, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarında sessiz kalmayı tercih eden milletvekillerinin bulunmaması vicdanları sızlatıyor.”

Devamında da isim vermeden;

AK Parti listesine sözüm ona Cumhurbaşkanının özel isteği ile girdiği iddia edilen ve milletvekili olarak Meclis’e giden bir kadın milletvekilinin İstanbul’da Gezi olaylarına katıldığı söylentileri teşkilat içinde artık yüksek sesle dillendirilmenin ötesinde tepki gösteriliyor.” Diye belirtmiştim.

                          *****                                        *****

Sosyal medyada da bir anda paylaşılan yazım parti içinde en çok konuşulan konu oldu. Hislerimize tercüman olmuşsun diyenden tutun da, bu iddiaları ben de duydum ama inanmak istemiyorum  diyenlere kadar.

Ve elbette her yazıda olduğu gibi anlamadan, bilmeden, sırf vekil şakşakçılığı yapıp, benim asla aklıma dahi getirip değinmediğim engelini ön plana çıkarıp, insanlık dersi vermeye kalkanlar da oldu.

Ben insanları fiziksel görüntüleri ile değerlendirmem,  yaptığı ve yapılan işe bakarım. Burada bahse konu olan bir siyasetçi kimliğidir ve onun hakkında daha önce milletvekili seçildiği partinin karşısında yer alan eyleme katıldığı yönünde ortaya atılan çirkin iddialardır.

Parti içinde yarattığı sıkıntıyı ve kendisine yönelik tepkileri bildiğim ve rahatsız olduğum için yazımda “O kadın milletvekilinin bu teşkilata bir sorumluluğu var. Çıkıp hakkındaki iddiaları ya doğrulasın ya da yalanlasın. Susarak üstünü kapatmaya gitmesin” dedim.  Böylelikle toplumsal algıya açıklık getirmesi için  cevap fırsatını da kendisine tanımış oldum.

Havadis16.com ve bursa.com’da yayınlanan yazıma çok geçmeden birkaç saat sonra cevap geldi.

İsim vermediğim halde söz konusu kadın milletvekili sağolsun kendi facebook sayfasından şahsıma tekzip metni kaleme almış.

Doğrudan adresime gönderilmediği için açıklamayı geç fark etmekle beraber, metni bir süre sonra sayfasından alıp, noktasına, virgülüne dokunmadan  havadis16.com’un haber  sayfasında yayınladık.

*****                                          *****

Açıklamasında kendisini Gezi olaylarından dolayı kamuoyu nezdinde zan altında bıraktığımı yazıyor. Halbuki uzun zamandır zan altında kaldığı için ben bunu kaleme aldım ve kendisine açıklama fırsatı vererek bu durumu düzeltmesini istedim.

Siyaseten olması gereken de bu idi.

Açıklama metni şöyle:

“19/06/2015 tarihli köşe yazınızda yaptığınız değerlendirmede şahsıma yönelik olarak , Gezi olaylarıyla alaka kurup şahsımı kamuoyu nezdinde zan altında bırakmaktasınız.
Öncelikle sizin de yazınızın bütünü içinde ifade ettiğiniz gibi tanımadığınız bir şahıs hakkında , bilgi ve belgeye dayalı olmayan yaklaşımınızın ahlaki değerlerle örtüşmediğini hatırlatmak isterim.Aslında cevap vermenin bile zait olacağı böyle konularda sadece halkımızın haksız zanlara düşmemesi için yazıyorum.
Ben, tanıyabildiğim aile şeceremize göre(birkaç kuşak) milli değer ve milli irade yönünde siyasi tercihi olan bir geleneğin çocuğuyum. Bu çizgide duruşumuzu ispat etmeye ihtiyaç da duymuyorum.Sadece beyanın yeterli olacağını düşünüyorum.
İşte böyle bir aile geleneğine sahip birisi olarak sıradan bir ağaç ve çiçek mücadelesi olmanın ötesinde , milli iradeye bir kalkışma olduğunu düşündüğüm Gezi olaylarıyla şahsımı fikren ve fiilen irtibatlandırmaya çalışmanız ; eğer bir gaflet değilse nedenini bilemeyeceğim bir haksızlıktır.Zira bahsettiğiniz olaylara benim fikren taraf olamayacağım gibi fiilen (bedensel olarak) da katılmam mümkün değildir.Bu açıklamam bir savunma değil, bir yanlışın düzeltilmesidir.
Selamlarımla…

25.Dönem Ak Parti Bursa Milletvekili
               *****                              *****

Kim mi bu milletvekili?

Bennur Karaburun.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.