Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

İşte çözüm sürecinin akıbeti

20 Ekim 2015
İşte çözüm sürecinin akıbeti için yorumlar kapalı
İşte çözüm sürecinin akıbeti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, en çok merak edilen o surunun yanıtını verdi. Davutoğlu,  ‘Ne çözüm ne de terörle mücadele yarım kalacak, başladığımız işi yarım bırakmayacağız’ dedi.

AK Parti’nin Van mitinginde konuşan Davutoğlu, “Askerimizi, polisimizi katleden bütün teröristler kahrolacaklar” ifadelerini kullandı. Birlik beraberlik vurgusu yapan Davutoğlu, “Bizim kültürümüzde kimseyi kimliğinden, inancından, fikriyatından dolayı kınamak, aşağılamak yoktur. Bakanlar kurulu toplantısında Türk, Kürt, Zaza aynı masada oturup Türkiye’nin geleceği için çalışıyoruz. Bir saniye dahi herhangi bir bebeği Kürt’tür, Türk’tür diye ayırırsak bu makamlar da bize haram olsun” diye konuştu.

Başbakan, terörle ve Türkiye düşmanı unsurlarla savaşın kararlılıkla süreceğini de ekledi. Davutoğlu, “Biz bu memleketi ne terör çetelerine, ne de faili meçhullere bir daha bırakmayacağız…. Biz AK Parti olarak daima adaletin, demokrasinin yanında olduk. Her türlü vesayetle mücadele ettik. HDP, Kandil’in vesayeti ile bile mücadele edemiyor. Bazı aydınlar Türkiye’yi dışarıya şikayet ediyor ama bütün reformları AK Parti yaptı” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.