Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

ULUDAĞ DENETİMLER SIKILAŞTI

6 Ocak 2016
ULUDAĞ DENETİMLER SIKILAŞTI için yorumlar kapalı
ULUDAĞ DENETİMLER SIKILAŞTI

Uludağ ile ilgili bazı tedbirlere dikkat çeken Bursa Valisi Münir Karaloğlu,  bölgede görev yapan arama kurtarma timlerini denetledi.

Sezonun başlaması üzerine Jandarma Genel Komutanlığının, Uludağ’da görev yapmak üzere, tamamının özel eğitimli rütbeli personelden oluşturulan Arama kurtarma timlerini ziyaret eden Vali Karaloğlu yaptığı açıklamada,” “2016 sezonu açıldı ve İnşallah bu sezon Uludağ’da  hem trafik, hem pistlerde kayan insanların ve dağcılık faaliyeti yürüten vatandaşların güvenliği bakımından, daha güzel bir sezon geçirmesini temenni ediyorum. Bursa Valiliği olarak bazı tedbirler aldık ve yayınladık. Bu tedbirlerin uygulanması önemli. Burada ki işletmeler, Jandarma ve Dağı kullanan vatandaşlar almış olduğumuz tedbirlere riayet etmeleri önemli.”dedi

ULUDAĞ’A ZİYARETÇİ AKINI

2014 yılında Uludağ’a 117 bin araç çıktığına dikkat çeken Karaloğlu, “Bu araçlarla 610bin vatandaşımız seyahat etmiş ve 440 bin vatandaşımız da teleferik ile dağa çıkmış. Toplam 1 milyon 50bin vatandaşımız 2014 yılında Uludağ’a çıkmış ve buradan istifade etmiş. 2015 yılında ise Araç sayımız 125 bin’e çıkmış. Bu araçlarla 655 bin vatandaşımız seyahat etmiş. Teleferikle ise 948 bin olmak üzere 1 milyon 605 bin vatandaşımız dağa çıkmış. 2 yıl arasında %60’lık bir artış var. Bu artış bizim işimizin de aynı oranda arttığını göstermektedir. Bu artış bu sezonda artarak devam edecek inşallah. Yolun iyileşmesi, teleferiğin tam teşekküllü hale gelmesi ve yeni tesislerin açılması ile bu artışa yönelik bizlerinde aldığımız tedbirler artarak devam ediyor. Bu yıl ciddi karalar aldık ve basın yoluyla yayınladık. Fakat aldığınız bu kararlar uygulanırsa işe yarar. Ben Jandarmamıza teşekkür ediyorum. İnşallah 2016 yılımızda kazasız, belasız kimsenin zarar görmediği bir yıl olur” dedi. Jandarma Komando okulunda eğitim alan personel daha sonra yaz ve kış dağcılık kursları, kar üstü araç kullanma ve ilkyardım eğitiminden sonra Uludağ’da görev yapmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.