Havadis16.com - 24 Eylül 2018, Pazartesi

HAM YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

9 Mart 2016
HAM YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
HAM YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İnegöl Belediyesi şehri güzelleştirme adına çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda belediye ekipleri tarafından Cerrah eski ıslah alanı çevresinde ham yol çalışması yapılıyor. Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu’da yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. İnegöl Belediyesi olarak şehrimizin dört bir tarafında altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ettiklerini belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu; “Şehrimizin çeşitli bölgelerinde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyorlar. Bugün de Cerrah eski ıslah alanı bölgesinde, Yenice yoluyla yeni oluşturulan sanayi yolu civarında bir ham yol çalışması yapıyoruz. Söz konusu çalışma ile 600 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde bir ham yol yapıldığını ve çalışma yapılan yerde toplamda 4000 metreküp kazı yapılıp, kazılan yere de 3000 metreküp alt temel malzemesi dökülerek yolun dayanıklı olması sağlanarak, yolda meydana gelecek olan çökme ve bozulmaların da önüne geçilmeye çalışılmaktadır” dedi.

Kalburt Kavşağı’nın kaldırılmasından sonra bu bölgede iş yoğunluğu olan vatandaşlarımız Bursa istikametine gitmek için OSB Köprülü Kavşağını kullanıyorlar diyen Kansu; “Bu durum hem trafik yoğunluğunu artırmakta hem de zaman kaybına neden olmakta. Bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için bu bölgede faaliyetlerini sürdüren iş yeri sahiplerinden gelen talep üzerine bugün burada bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Yeni yolun açılmasıyla bu bölgede trafik sirkülasyonunu azalacak, ayrıca bu bölgede iş yeri sahipleri olan esnaflarımız için de büyük bir kolaylık sağlanmış olacaktır. Bu yolu kullanarak Yenice Köprülü Kavşağa çıkış sağlanacaktır. Bu bölgede imalat ve ihracat yapan fabrikalardan sevkiyat gerçekleştiren tırlar veya araçlar, burada yürütülen çalışmalar ile açılacak olan bu yolu kullanarak sevkiyatlarını daha kolay gerçekleştirecekler. Ayrıca bu yolun açılmasıyla vatandaşlarımız Yenice köprülü kavşaktan ana yol güzergahlarına daha rahat bir şekilde ulaşma imkanına da kavuşacaklardır” dedi.

İnegöl Belediyesi olarak ilçemizin dört bir yanında vatandaşlarımız için çalışıyoruz diyen Kansu; “Yaptığımız tüm bu yatırımlar ilçemizin bugünü ve yarını için büyük önem taşıyor. İnegöl’ü siz değerli halkımız ile birlikte güzelleştiriyoruz. Çalışmalarımızın başta bu bölge olmak üzere, İnegöl’ümüze hayırlı olması temennisiyle ilçe halkımıza saygılar sunuyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.