Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

1 Eylül 2016
için yorumlar kapalı

Yeni anayasa çalışmalarıyla il il dolaşan ve bu  arada  15 Temmuz sonrası FETÖ soruşturmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarıyla dikkat çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk yeni iddialarda bulundu.

Geçtiğimiz akşam TRT1’de yaptığı açıklamada  bazı siyasetçi ve siyaset üstü kişilerin illerde  FETÖ soruşturmasın yapan savcı ve emniyet kurumlarına baskı yaptıklarını söyleyen Metin Külünk son olarak da  Bayramdan sonra AK Parti başta olmak üzere bir çok alanda  büyük bir temizlik operasyonu yapılacağını iddia etti.

internethaber.com’da yayınlanan söz konusu haberde Metin külünk şu açıklamayı yaptı: “Partimiz son derece bir titiz ve hassas bir çalışma yapıyor. İllerdeki soruşturmaların daha adil bir çerçeve içinde yapılması için adımlar atıyor ve atmaya devam edecek. Bayramdan sonrasını bekleyin” diye konuştu.

Külünk’ün açıklamasıyla gözler Kurban Bayramı sonrası yapılacak operasyona çevrildi.

Bu arada,Külünk’ün sözünü ettiği Bayram sonrası operasyonun ise dün akşam saatlerinde yapılan Kabinedeki mini ve bir o kadar da önemli olan değişiklikle bağlantılı olabileceği  yorumları kulisleri hemen hareketlendirdi.Zira, İçişleri Bakanlığı görevinden alınan Efkan Ama’nın yerine Süleyman Soylu’nun getirilmesi hükümetin ve Beştepe’nin bu alandaki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.