Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

18 Mart Şehitleri Mudanya’da törenlerle anıldı

18 Mart 2013
18 Mart Şehitleri Mudanya’da törenlerle anıldı için yorumlar kapalı
18 Mart Şehitleri Mudanya’da törenlerle anıldı

18 Mart şehitleri anma günü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Mudanya da törenlerle anıldı. İlk tören Mudanya iskele meydanında ki Atatürk anıtında çelenk konulmasıyla başladı. Mudanya İlçe kaymakamı Adem Öztürk, Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk ve Mudanya jandarma ve garnizon komutanı Binbaşı Oğuz Savaş’ın çelenk sunumundan sonra 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla ilk tören burada sona erdi.

İkinci tören Mudanya belediyesi Uğur Mumcu kültür merkezinde yapıldı. kültür merkezinde de 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından hep birlikte söylenen İstiklal marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmaları 12 Eylül İlköğretim okulu müdürü Sami Adıyaman, Mudanya jandarma ve Garnizon komutanı Binbaşı Oğuz Savaş ve Mudanya ilçe milli Eğitim müdürü Harun Sagun ayrı ayrı yaptılar. Törende ayrıca okul öğrencileri gün ile ilgili slayt gösterileri eşliğinde Çanakkale ile ilgili şarkılar söylediler. Tören daha sonra kompozisyon ve şiir dalında dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından verilmesiyle son buldu.  Aynı gün Mudanya eski cami ve Güzelyalı merkez camiinde ikindi namazında şehitlerimiz için mevlit okutuldu.

ŞEHİTLİKLER VE ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

2008 yılında Silopi Görümlü beldesi Cudi dağı Çelesor tepe sırtlarında teröristlerce girilen çatışmada şehit olan piyade Binbaşı Ercüment Türkmen’in Mudanya belediye mezarlığında ki şehitliği Mudanya ilçe kaymakamı Adem Öztürk, Mudanya jandarma ve Garnizon komutanı Binbaşı Oğuz Savaş, Mudanya belediye başkan yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, Mudanya emniyet müdürü Ercan Tilki, ziyaret ederek şehitliğe karanfil bırakarak ruhuna Fatiha okudular.  Daha sonra heyet Güzelyalı da bulunan şehit ailelerini ziyaret ederek çiçek verdiler. Buradan Mudanya da bulunan Şehit Binbaşı Ercüment Türkmen’in eşini evinde ziyaret ederek çiçek verdiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.