Havadis16.com - 17 Kasım 2018, Cumartesi

7 Haziran 2017
için yorumlar kapalı

Dün bu köşede “15 Temmuz darbe girişimi yıl dönümüne kısa zaman kala, FETÖ’cülerin yeni bir darbe girişimi planladıklarına“dair çıkan iddiaları yazmıştım.

Sözüm ona Pensilvanya’dan tutuklu bulunanlara” Bayramlıklarınızı hazırlayın, Bayramımız var” diye mesaj gitmişti.

Sonra haşhaşilerin dinlemeye takılan kayıtları ve Rodos’tan Yunanistan’a kaçmaya çalışanların aralarında yaptığı konuşmalar yayınlanmıştı:

Ramazan Bayramı’nı kimin kutlayacağını göreceğiz” 

15 Haziran’a kadar ne olacağını göreceğiz. Bu sefer çok kan akacak”

Dün bunları köşeme taşıyıp taşımamakta kararsızdım. Darbe telalığı yaparak kaygı ve endişeye yol açmak istemedim ama bir taraftan da tıp ki 15 Temmuz’dan önce Ankara’da ayyuka çıkan söylentilerin ciddiye alınmadığı gerçeğiyle “velevki asılsız olsun, ben de yazayım” dedim.

Zira;

15 Temmuz bağıra bağıra, göz göre göre geldi, bir darbe girişiminin çok ötesinde bir işgal girişimi idi ve bu milletin sokağa çıkmasıyla püskürtüldü. 249 şehidimiz ve 2 bini aşkın gazimiz var.

Yazalım ki,  devletin güvenlik güçleri, kurumları bu iddiaları yerinde araştırsın,  hazırlığını yapsın. Yazalım ki toplum “artık darbe olmaz” diyerek yeni bir rehavete kapılmasın, hiç beklemediğimiz anda yeniden can evimizden vurulmayalım.

*****                   *****                         ****

Çünkü;

Türkiye’nin bölgede yaşadığı durum malum. Ortadoğu’da 100 yıl sonra masa başında yeni devletçikler kurulmak isteniyor, mevcut rejimler, diktatörler yıkılıp yerlerine söz dinleyen bağlı “emir erleri” getirilmeye çalışılıyor.

Oyun büyük.

Tezgah kurulmuş durumda.

Burada tek engel Türkiye.

Ne zamanki Türkiye güçsüzleştirilir, başındaki lider görevden uzaklaştırılır,  işte o zaman  Ortadoğu haritası yeniden şekillenir.

Maşalar  PKK, DAEŞ, YPG, FETÖ  çoktan işbaşında.

Avrupa’da DAEŞ terörü estirilerek, İslamfobi karşıtlığı yaratılıyor, Ortadoğu  terör yuvası olarak gösteriliyor.

İşte Katar üzerinden düğmeye basıldı. Maksat sünni Arap ülkelerini şii İran’a saldırtmak.

Irak parçalandı, Suriye parçalandı,  iç savaş hakimiyeti var. Mısır’da iktidar ABD’nin ve Avrupa’nın elinde emir ali. Suudi Arabistan daha yeni ABD ile  trilyonluk silah anlaşması yaptı.

Sat silahı, hem para kazan, hem toprak!

*****                      *****                      *****

İşte bu darbe iddiaları siyasetin tepesinde de yer bulmuş durumda.  Dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında,  darbe sevdalılarına öyle sert yanıt verdi ki, tam anlamıyla tehdit:

Yine darbe iddiaları gündemdedir. 15 Haziran’ı işaret ederek ‘bu sefer çok kan akacak’ denilmektedir.  Eğer yeni bir darbe teşebbüsü olursa, eğer buna kalkışan çıkarsa bilinsin ki bu aziz topraklarda gömülecek ne bir yer, ne cesedinin başına dikilecek bir mezar taşı bulunmayacaklardır. Gelecekleri varsa görecekleri de vardır. Görecekleri sadece azap ve dehşet olacaktır. Hak yolundan, hakikat çizgisinden millet sevdasından asla ayrılmayacağız. Ben, sen yok. Biz varız.”

Yine 15 Temmuz darbe öncesi TSK’da FETÖ ayaklanmasının olacağını söyleyen ama ciddiye alınmayan Emekli Savcı Albay Ahmet Zeki Üçok’un  bu yöndeki açıklaması haber sitelerine düştü.

İşin vahimi, O‘da bu olasılığın kuvvetli olduğunu belirterek

Koşullar gerçekleşirse… TSK darbe yapabilir.” FETÖ TSK içinde hala en güçlü grup” dedi.

Mübarek  al ,al, at, at, temizle temizle bitmiyor. Ne kadar da yuvalanmışlar.  Hala en güçlü grup olarak darbe  planları yapıyorlarsa hakikaten iş ciddi.
Bu saatten sonra bize uyku haram!..

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.