Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

30 Haziran 2017
için yorumlar kapalı

FETö ile mücadelede yukarıda samimi birkaç isim say deseniz;

İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan derim.

Sonra sahada ona inanan, destek çıkan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu.

Siyaset cephesinde MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, AK Parti cephesinde de Başbakan Binali Yıldırım.

Maalesef bu 4 ismi 5 isme çıkarmam mümkün değil.

Hani Cumhurbaşkanı  hep yakınıyor ya, FETÖ ile mücadelede partim tarafından yalnız bırakıldım diye…

Aynen öyle…

Yıllardır bu parti içinde hasbelkader siyaset yapanlardan biriyim. Gazetecilik mesleğinin verdiği gözlem  ve değerlendirme yeteneğime güvenirim ve net olarak benim bulunduğum yerden söyleyebilirim ki;

“Bursa AK Parti  cephesinde de maalesef  FETÖ ile mücadelede Cumhurbaşkanı Erdoğan yalnız bırakılmış durumda”.

///////                                    ///////                                            ///////

Bursa malum.

FETÖ’nün  en güçlü olduğu illerin başında geliyordu. Özellikle kamuda ve iş dünyasında, STK’larda  etkili bir yapılanma mevcuttu.  Hatta bir dönem bazı şirketlerin  Gülen’in kasası olduğu yönünde söylentiler birbirini izliyordu. Kamuoyunda adı geçen bu şirketlere , süreçte operasyonlar yapıldı. Valisinden, emniyet müdürüne, defterdarına,milli eğitim müdürüne kadar gözaltılar ve tutuklamalar  yapıldı. Kamuda yapılanma çökertildi ama iş dünyasında  ben hala güçlü olduklarına inanıyorum.

Neden mi?

İstanbul,Ankara ve diğer illerde kurulan FETÖ borsasının Bursa’da da çok iyi işlediğine dair duyumlar geliyor ve rahatsız oluyoruz. Güvenlik güçlerinin iğneyle kuyu kazarak yaptıkları soruşturmalar kapsamında içeriye aldığı iş dünyasının etkili ve güçlü isimleri AK Parti’ye yakın ve ya kendini yakın olarak gösteren bazı hukuk simsarları tarafından büyük meblağlar karşılığında dışarıda rahatlıkla dolaşabiliyorlar.

Daha önce de defalarca yazıldı, çizildi, himmet toplayan,himmet veren ağalar dışarıda, sohbete katılan, Bank Asya’da faizsiz kazanç diye ufak birikimi olan gariban içeride.

//////                                       //////                                            //////

Sadece FETÖ ile mücadelede mi Cumhurbaşkanı yalnız bırakıldı?

Hayır, onun Bursa’daki temsilcilerinde,AK Parti  teşkilatlarının üst  yönetimlerinde  son dönemde müthiş bir yorgunluk, heyecan eksikliği, yılgınlık ve alışagelmiş bir  boşvermişlik hakim.En son örneği geleneksel  bayramlaşma programında yaşandı. Merinos Park’taki  bayramlaşma belki de AK Parti’nin bugüne kadar yaptığı bayramlaşmaların katılım yönünden en az olanı idi.Hadi, katılım önemli değil diyelim ya heyecan. O’da yoktu. Orada bulunan eski  en üst düzey yöneticilerden birinin izlenimi şu:

“Ne il başkanı, ne bakanlar, ne milletvekilleri, ne belediye başkanı gündeme dair konuşma yapmadı.Oysa Türkiye’nin şu günlerde içinde bulunduğu kritik durumda, bir taraftan FETÖ,PKK ;IŞID mücadelesi, diğer taraftan ekonomik gelişmeler, diğer taraftan Suriye ve yaşanılan Katar krizi,AB ile ilişkiler,hiç birine değinilmedi, mesaj verilmedi.Bakın Cumhurbaşkanı her gittiği yerde bunları önemle vurguluyor.Bizde bir eski iç işleri bakanı ve MKYK üyesi, bir icracı bakan var, ama bayramlaşmaya katılanları motive edecek gündeme dair söylemlerden uzakta, öylesine demeçler veriyorlar.Maalesef  Cumhurbaşkanımızın söylediği doğru. Metal yorgunluğu var. Teşkilatlarımızın yöneticileri  gündemi yakalayamıyor ve hızına yetişemiyor”.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.