Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

7 Kasım 2017
için yorumlar kapalı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın belirlenmesinden sonra belediye başkan arayışının sürdüğü ilçe olan İnegöl’de de dün önemli bir gelişme yaşandı.

Alinur Aktaş’ın, geçen hafta perşembe günü Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olması ile boşalan İnegöl Belediye Başkanlığı koltuğu da dün fiilen doldu.

İnegöl’ün yeni belediye başkan adayı, resmi olarak açıklanmamakla birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban olduğu ileri sürüldü.

++++++                              ++++++                                  ++++++

İl Başkanı Ayhan Salman cuma günü bu ilçede yapılan teşkilat yoklamasından çıkan Başkan Yardımcısı Alper Taban ve Belediye Meclis Üyesi Nedim Bayram’la birlikte dün Ankara’ya gitti. Heyet ilk olarak Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya ile görüştü ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan makamında kabul etti.

Gelen bilgilere göre;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin belediye başkan adayı olarak Alper Taban’ı görevlendirdi. İnegöl’deki belediye başkanlığı seçimleri 8 Kasım Çarşamba günü İnegöl Belediye Meclisi’nde   yapılacak ve başkan resmen belli olacak.

Bu seçimlerde de CHP ve MHP’nin belediye başkanlığı için aday çıkarmayacağı belirtiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.