Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

21 Kasım 2017
için yorumlar kapalı

Büyükşehir’deki görevine hızlı başlayan yeni belediye başkanı Alinur Aktaş, hayırlı olsun ziyaretleriyle vakit kaybetmemek adına hepsiyle geniş katılımlı bir resepsiyonda buluşmayı tercih etmişti. İşte o buluşma cumartesi akşamı Merinos AKKM’de gerçekleşti.

İzdiham derecesindeki buluşmanın katılımcılarından biri olarak diyebilirim ki uzun zaman sonra gördüğüm en renkli resepsiyon idi. AK Parti teşkilatlarının dışında Bursa’nın tüm renklerini içeriyordu. STK’lardan tutun da iş dünyasına, muhtarlardan hemşehri derneklerine, kamu kurum yöneticilerinden akademisyenlere kadar hemen hemen tüm Bursa’nın simaları orada idi.

Hatta İnegöl’deki sevenleri de gecede hatırı sayılır şekilde yerini almıştı.

Başkan da konuşmasında söyledi.

Bursa’nın tüm renkleri burada” diye…

Nasıl ki Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamındaki değişim beraberinde Büyükşehir’de tıkanan ve halk tarafından tasvip edilmeyen projelerin, çalışmaların önünü açıp bir motivasyon getirdi ise Merinos’taki buluşma da gösterdi ki Başkan Aktaş’la beraber belediye törenleri, organizasyonları AK Parti teşkilatlarına has olmaktan çıkıp siyasetin dışında, her kesimi kapsayan, kuşatıcı ve kentlinin katıldığı buluşmaya döndü.

Kısacası salondaki kalabalıktan anlaşılıyor ki; göreve başladığından bu yana billbordlar aracılığıyla Bursa halkına yönelik “Birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz”vurgusundaki ortak akıl yönetim mesajı hedef kitlesine anında ulaşmış ve etkisini göstermiş!

Belediye Başkanı Aktaş salona yanında İl Başkanı Ayhan Salman’la girdi. Bir anda insan seliyle karşılaştığı için bir uçtan kürsünün bulunduğu diğer uca kadar gelmesi hayli vakit aldı.

Aslında salona biraz daha erken gelip kapıda girenleri İl Başkanı’yla beraber karşılasa idi, izdiham belki yaşanmayacaktı. O da bunun eksikliğini görmüş olmalı ki buluşmaya katılanların gönlünü almak için program bitiminde kapıda herkesin elini sıkarak uğurladı. Ve böylelikle kimsenin hatrı kalmamış oldu.

******                         ******                              ******

Başkan Aktaş konuşma yapmak için hazırlanan kürsüye çıkarken dahi izdiham yaşandı. Bir ara çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalan protokol kürsüsünde hemen düzenlemeye gidilerek sadeleştirildi. Başkan Aktaş’ın konuşmasına başlamadan önce yanına ilçe belediye başkanı arkadaşlarını “mesai arkadaşlarımı davet ediyorum” diye çağırması da dikkatlerden kaçmadı ve nazik bir jest olarak yorumlandı.

İlk cümlesi “Bu görev bize teslim edilmiş bir emanettir, bu görevi en gayretli şekilde, bir gün bizden devralacak olan arkadaşa teslim edeceğiz” oldu.

Hatta bu cümlesinin devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görev kendisine verildiğinde tebrik eden bir yakınının “17 ayda başarılı olursan önün açık, reis seni yine büyükşehir belediye başkanı olarak aday gösterir” sözünü söylediğini hatırlatarak şöyle dedi:

“İnanın değil 17 ayın, bir gün bile seçim hesabı yapmıyorum. Tek düşüncem bana verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek

Bu söz salonda bulunanlar tarafından büyük alkış alırken, devamında  “Ben öyle süslü laflar bilmem demesi, “Biz Bursalıyız, biz Türkiyeyiz, bizi asla bölemeyecekler. Biz bir ve beraberiz” şeklinde birlik ve beraberlik mesajı vermesi, ayrıca Bursalıların süslü söz olarak duymaktan bıktığı, içi boş “marka kent” demek yerine “hedef daha yaşanabilir bir Bursa” demesi de farklı bir çalışma tarzının başlaması anlamında takdir topladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.