Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

3. Dünya Savaşı çıktı mı

14 Nisan 2018
3. Dünya Savaşı çıktı mı için yorumlar kapalı
3. Dünya Savaşı çıktı mı

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’deki kimyasal saldırıya cevap olarak bu gece yarısı Esed rejimini vurma emri verdi. Saldırının başladığını bizzat Trump duyururken, ABD güçlerine Fransa ve İngiltere de destek verdi. Saldırıda başkent Şam’daki askeri noktalar hedef alındı. Mezze Havaalanı, 41.Tugay ve bir kimyasal silah araştırma merkezi vurulan yerler arasında… İşte Suriye’den son dakika gelişmeler..

AVRUPA BİRLİĞİ DE DESTEK VERDİ

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Duma’daki kimyasal saldırının ardından Esed rejimine karşı ABD, İngiltere ve Fransa’nın düzenlediği hava harekatına AB’nin destek verdiğini açıkladı.

RUSYA BM’Yİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI

Bu harekat sonrası Rusya, BM’yi olağanüstü toplantıya çağırdı.

İRAN’DAN SERT AÇIKLAMA

İran Dışişleri Bakanlığı, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’nin başkenti Şam’a gerçekleştirdikleri saldırıyı sert bir dille eleştirerek sonuçları hakkında uyardı. Yapılan açıklamada “”Söz konusu saldırı ile süreç değişmeyecek ancak durum daha karışık bir hale gelecektir” denildi

OPERASYONA TÜRKİYE’DEN DESTEK

Türkiye Dışişleri Bakanlığı ABD, ingiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yönelik operasyona ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık’tan yapılan açıklamada “üm insanlığın vicdanına tercüman olan bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz” denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.