Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

3 ilde FETÖ operasyonu. Gözaltı kararında CHP’li başkanlarda var…

20 Şubat 2018
3 ilde FETÖ operasyonu. Gözaltı kararında CHP’li başkanlarda var… için yorumlar kapalı
3 ilde FETÖ operasyonu. Gözaltı kararında CHP’li başkanlarda var…

internethaberb.com sitesinde yer alan habere göre , Konya merkezli 33 ilde FETÖ soruşturması kapsamında 80 kişi hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkartıldı. Gözaltı kararı verilenler arasında CHP eski gençlik kolları başkanı Hüseyin Fatih Tamer de var. Şüphelilerin örgütte il- ilçe imamı, büyük-küçük bölge imamı, örgüt muhasebecisi, bölge talebe mesulü, şehir dışı talebe mesulü gibi pozisyonlarda görev aldıkları ileri sürüldü.

33 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON: Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, daha önceden gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve yapılan çalışmalar sonucunda örgütün Konya ili yöneticiliği yaptığı, örgüte üye olduğu, örgüte elaman temin ettiği, örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunduğu ve paralel devlet yapılanmasında rol aldığı belirlenen 80 kişi hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkartıldı. Karar üzerine bugün sabah saatlerinde Konya merkezli 33 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

CHP ESKİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI DA VAR: Şüphelilerin örgütte il- ilçe imamı, büyük-küçük bölge imamı, örgüt muhasebecisi, bölge talebe mesulü, şehir dışı talebe mesulü gibi pozisyonlarda görev aldıkları ileri sürüldü. Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilerin arasında CHP eski gençlik kolları başkanı Hüseyin Fatih Tamer’in de olduğu belirtildi. Tamer’in örgütün Mevlana eyaletinde bölge talebe mesulü olarak görev yaptığı ileri sürüldü. Şüphelilerin gözaltına alınması için operasyonun sürdüğü belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.