Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

3 kişiye hayat hayat oldu

25 Ağustos 2016
3 kişiye hayat hayat oldu için yorumlar kapalı
3 kişiye hayat hayat oldu

Bursa’da motosikletiyle geçirdiği trafik kazası sonrası kaldırıldığı Bursa Çekirge Devlet Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen gencin organları, ailesi tarafından bağışlandı

Motosiklet kazası nedeniyle kafa travması geçiren 32 yaşındaki H.T.’nin beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından ailesi ile organ nakli konusunda görüşüldü. Aile hastanın organlarını bağışlamayı kabul etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan hastane organ nakli koordinatörü Op. Dr. Timur Didinen; Bugün hastanemizde yine bir donör organizasyonumuz var. Hastanın ailesi son derece yüce bir davranışla, organlarının bağışlanmasını istedi. Türkiye birinciliği iddiamızı sürdürüyoruz. Avrupa’da da iddialıyız artık. 33 beyin ölümünden 19. donörümüzün organ çıkarımı operasyonu var içeride.  H.T.’nin kalbi, böbrekleri ve korneası Ege Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Bursa Acıbadem ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderilecek. Bu organlar 3 kişiye hayat, 2 kişiye de ışık verecek dedi.

Hastane yöneticisi Uz.Dr. Kayhan Sonkur ise; Hastanemizde bu yıl 19. donörümüz. Bu bir ekip işi, ekibimiz çok iyi inşallah canlara can katmaya devam edeceğiz. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.