Havadis16.com - 23 Eylül 2018, Pazar

3 PARTİ İMZA KOYDU HDP YİNE YOK

15 Mart 2016
3 PARTİ İMZA KOYDU HDP YİNE YOK için yorumlar kapalı
3 PARTİ İMZA KOYDU HDP YİNE YOK

AK Parti, CHP ve MHP teröre karşı ortak deklarasyon yayınlama kararı aldı. Teröre karşı ortak bildiriye HDP dışında diğer siyasi partiler imzasını attı. Hürriyet.com’un haberine göre, Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, teröre karşı ortak tepki gösterilmesi konusunda dün temaslarda bulundu. Bostancı, önce CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ile ardından da MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile görüştü. Üç parti ortak bir metin üzerinde mutabakat sağladı. HDP’nin ise metne imza atmadığı belirtildi. Üç Partinin üzerine mutabakata vardığı bildiri şöyle:

“13 Mart günü Ankara’da doğrudan milletimize yönelmiş vahşi terör saldırısı bir kez daha milletimizi ve onun iradesinin temsilcisi olan bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Hayatını kaybeden bu ülkenin evlatları hepimizin evlatlarıdır ve onların acısı aileleri, yakınları, sevenleri kadar milletimizin ortak acısıdır. Terör saldırılarının arkasında Türk milletinin birliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne yönelik tarihi emeller vardır.

Terörün kanlı eylemleri ile yapmaya çalıştığı, halkta bezginlik, karamsarlık doğurmak, ortak gelecek duygusuna darbe vurmaktır.Uzun tarihi içinde her türlü sorunu ortak dayanışma, kararlılık, cesaret ile aşan, kaderini kendi azim ve iradesi ile yazan milletimizin, terör karşısında da aynı kararlılıkla davranarak terörün amacını boşa çıkarttığını görmek, bu derin acımız karşısında en önemli teselli kaynağımızdır. Millet iradesinin tecelligahı olan TBMM bu konuda üstüne düşen milli sorumluluğun farkında ve şuurundadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.