Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

30 Ağustos tüm yurtta coşkuyla kutlandı

30 Ağustos 2013
30 Ağustos tüm yurtta coşkuyla kutlandı için yorumlar kapalı
30 Ağustos tüm yurtta coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Tüm yurtta coşkuyla kutlandı.

Yurttan kutlamalar şöyle:

DİYARBAKIR’DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI

Diyarbakır’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Diyarbakır Valiliği önünde düzenlenen törene, protokol yanı sıra vatandaşlarda katıldı. Tören Atatürk anıtına bırakılan çelenk ile başladı. Saygı duruşunda bulunulmasının ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, makamında bayram tebriklerini kabul etti. Halk oyunları ekipleri yöresel oyunlar sergiledikten sonra düzenlenen resmi geçit törenin ardından kutlamalar son buldu.

ZAFERİN 91. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Kırklareli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kırklareli’de törenlerle kutlandı.

Kırklareli’de düzenlenen törene kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerinin Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmaları, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninin ardından, Vali Yaman makamında tebrikleri kabul etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, askeri birlikler ve araçlar, askeri bando eşliğinde tören geçişlerini tamamladı.

TÖRENDE VATANDAŞ DA YÜRÜDÜ

Edirne’de 30 Ağustos Zafer Bayramı sabah saatlerinde yapılan törende kutlamanın ardından Edirneliler Askeri bandonun arkasından Türk bayraklarıyla yürüdü. Kutlamalar büyük bir coşku ile kutlanırken Edirneliler 30 Ağustos Zafer Bayramına ilgi gösterdi. Çocuklarını alarak bayrama gelen aileler, törenin ardından 54’üncü Mekanize Tugay Komutanlığı’na bağlı askeri bandonun ardından Tük bayraklarıyla yürüyerek alkış tuttular.

ELAZIĞ’DA 30 AĞUSTOS KUTLAMALARI

Elazığ’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama programı düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, kurum müdürleri, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Tören, Elazığ Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Elazığ Belediyesi’nin Atatürk anıtına çelenk bırakması ile başladı. Çelenk bırakma törenin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törenin ardından, Vali Koçak, makamında protokol üyelerinin tebriklerini kabul etti.

BİTLİS’TE ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

Bitlis’te 30 Ağustos Zafer Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Ardından Vali Veysel Yurdakul, beraberindeki Garnizon Komutanı Halil Şen ve Belediye Başkanı Fehmi Alaydın ile tören birliklerini selamladı. Daha sonra Binbaşı Murat Özer tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Özer, “Çetin mücadelelerle düşmanın Ankara’ya kadar ilerleyişinin ancak durdurulabildiği günlerin sıcaklığını hissedebilmemiz gerekiyor. Düşmana son darbeyi indirebilmek için ordumuzun bir yıla yakın bir süre hazırlık yapmak zorunluluğunu bilmemiz gerekiyor. İşte bu şartlar altında 1922 yılının o şanlı ağustos ayında sağlam siperler arkasına gizlenmiş düşman askerleri tepelenmeye başlandı. Aldığı her darbede geriye doğru kaçmakla birçok kayıplar verdi. Bu özgürlüğü bize bağışlayan aziz atalarımızın yolundan yürüyerek şu an diyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni parçalamaya, milletin huzurunu bozmaya çalışan her türlü teşebbüs Türk ordusunun azim ve iradesi karşısında mutlaka hüsrana uğrayacaktır” dedi.

Daha sonra askerler ve öğrenciler tarafından günün anlamını taşıyan şiirlerin okunması, düzenlenen çeşitli sportif faaliyetlerde dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesinin ardından halk oyunları gösterileri sergilendi. Program tören geçişiyle sona erdi.

TUNCELİ’DE 30 AĞUSTOS KUTLAMALARI

Tunceli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıldönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Etkinliklere, BDP’li Belediye Başkanı ve belediye yetkilileri katılmadı.

Hükümet Konağı önünde yapılan kutlamalara, Vali Hakan Yusuf Güner, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, 4. Komando Tugayı Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Vali Hakan Yusuf Güner, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Atatürk anıtına çelenk koydu ve tebrikleri kabul etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören yürüyüşü ile Hükümet Konağı önünde etkinlikler sona erdi.

Törene, BDP’li Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin katılmadı.

30 Ağustos tüm yurtta coşkuyla kutlandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.