Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

“30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağına dair tarihe vurulmuş bir mühürdür”

29 Ağustos 2013
“30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağına dair tarihe vurulmuş bir mühürdür” için yorumlar kapalı
“30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağına dair tarihe vurulmuş bir mühürdür”

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türkiye ve Türk milletinin tarih boyunca kirli oyunlara alet olmadığını ve kimsenin boyunduruğu altına girmediğini ifade etti.

Öztürk, yayımladığı mesajında, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos’un bir milletin tekrar tarih sahnesine özgür bir ülke ve millet olarak çıkma mücadelesinin ifadesi olduğunu dile getirdi.

“Ya özgürlük ya da ölüm” parolasıyla verilen özgürlük mücadelesinin işgal kuvvetlerine diz çöktürdüğü bu anlamlı günde Türk milletinden aynı beraberlik duygusunu beklediğini ifade eden Öztürk, “Bu topraklar üzerinde her zaman kirli oyunlar ve emeller söz konusu olmuştur. Yokluk içindeki Yüce Türk milleti tek varlığı olan topraklarını canları pahasına savunmuş ve düşmanı dize getirmiştir” dedi.

Öztürk, “30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu vatan için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi, bu yolda kanı dökülmüş ve gazi olmuş tüm vatan evlatlarını rahmet ve minnetle anıyor, Silahlı Kuvvetlerimizin şahsında tüm vatandaşlarımızın Zafer Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Öztürk, yayımladığı mesajını Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri’ne şiirinden “O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar” mısrasıyla sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.