Havadis16.com - 15 Aralık 2018, Cumartesi

“30 Ağustos Zaferi milletimiz için yeni bir başlangıçtır”

29 Ağustos 2013
“30 Ağustos Zaferi milletimiz için yeni bir başlangıçtır” için yorumlar kapalı
“30 Ağustos Zaferi milletimiz için yeni bir başlangıçtır”

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, kararlı ve inançlı kadrolar eliyle Türkiye’nin bugün ulaştığı ekonomik ve demokratik seviyenin, parlak geleceğin habercisi olduğunu söyledi. Yalçın, 30 Ağustos 1922’de ordusuyla bütünleşen milletin Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde elde ettiği askeri zaferin istiklal mücadelesini taçlandırdığını ifade etti.

 

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yalçın mesajında, milletimizin, kültür ve medeniyeti, inanç ve cesareti, fetih ve şanlı zaferleriyle tarihe çok önemli notlar düştüğünü hatırlattı.

Bugün de, tarihimizdeki çok önemli bir kilometre taşı olan 30 Ağustos Zaferi’ni hep birlikte coşku içerisinde kutlamanın gururunu yaşadığımızı ifade eden Yalçın, şöyle devam etti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi milletimiz için yeni bir başlangıçtır. Türkiye Cumhuriyeti bu başlangıç üzerine kurulmuş ve hedefini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olarak belirlemiştir. Hükümetimiz de bugün bu hedef doğrultusunda ekonomiden sağlığa, ulaşımdan eğitime her başlıkta ciddi reformlar gerçekleştirmektedir. Bugün sapasağlam ekonomik yapısıyla Türkiye Cumhuriyeti dünyada gıpta ile izlenmektedir ve bu süreçte; birlik ve beraberlik içinde elde edeceğimiz yeni başarılar devletimizin yolunun açık olduğunun en önemli göstergesidir.”

 

TÜRKİYE’NİN BUGÜNKÜ SEVİYESİ

PARLAK GELECEĞİNİN DE HABERCİSİ…

İşgale uğramış, zorluk ve yokluk içerisindeki milletimizin İstiklal mücadelesini taçlandıran, kurtuluşumuzun en önemli simgesinin 30 Ağustos Zaferi olduğunu dile getiren AK Parti Bursa İl Başkanı, mesajını şu ifadelerle tamamladı:

“Bugün Türkiye Cumhuriyeti, kararlı adımlarla yoluna devam etmekte. Bugün kararlı ve inançlı kadrolar eliyle ulaştığımız ekonomik ve demokratik seviye, parlak geleceğimizin habercisidir. İnanıyoruz ki Türkiye, ekonomisiyle, demokrasisiyle, istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Farklılıklarımızı ayrışma değil, birbirimizi tamamlayan unsurlar olarak biliyoruz. Demokrasimizi olgunlaştırıp, insan hak ve özgürlüklerinde ciddi adımlar atıyoruz. Bin yıldır bu topraklarda barış içinde yaşayan bir milletiz. Yine öyle yaşayacak, çözüm süreci boyunca oluşan barış ortamının bozulmasına engel olacağız. Yeter ki kendimize güvenelim, devam edelim ve en büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi korumayı başaralım. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, güçlü ordulara karşı elde ettiği Büyük Zafer’imizin kahramanlarını, bağımsızlığımız için canlarını gözünü kırpmadan feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Zafer Bayramı’mız kutlu olsun!”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.