Havadis16.com - 15 Aralık 2018, Cumartesi

304 İZNİKLİ KURSİYER SERTİFİKALARINI ALDI

14 Ocak 2016
304 İZNİKLİ KURSİYER SERTİFİKALARINI ALDI için yorumlar kapalı
304 İZNİKLİ KURSİYER SERTİFİKALARINI ALDI

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın da katılımı ile gerçekleşen sertifika töreninde 304 İznik’li Kursiyer sertifikalarına kavuştu. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Mobil Eğitim BUMEP ve BENMEP kurslarına katılan yaklaşık bine yakın kursiyer Bursa Merinos Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde sertifikalarını aldı. İznik ve Orhangazi Belediye başkanlarının da katıldığı sertifika töreninde hem Mobil Eğitime hem de Engelsiz Mobil Eğitim’e katılan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ev hanımlarını meslek sahibi yapmayı amaçlayan Mobil Eğitim ve Engellilere yönelik düzenlenen bilgisayar kurslarının yer aldığı BENMEP (Engelsiz Mobil Eğitim) kurslarına katılan kursiyerler sertifikalarını Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda düzenlenen törenle aldılar. Törende İznik, Orhangazi ve Gemlik’te açılan kurslarda eğitim alan bir kısmı engelli vatandaşlardan oluşan bine yakın kursiyer sertifikalarına kavuştu.

Belediye Başkanlarda Törendeydi

Törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Abdülkadir Karlık, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan çok sayıda kursiyer katıldı. Kurslara katılan kursiyerlerin duygu ve düşüncelerini dile getirdiği törende İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı konuşmada “Kursların büyük önem taşıdığını belirtti. Bu kurslar sayesinde hem ev hanımlarımız hem de engelli vatandaşlarımız meslek sahibi olabilmekteler. BUMEP ve BENMEP projesi kapsamında 304 civarında İznikli vatandaşın eğitim gördü. Projeye katılanların sertifika alması bizim için de gurur vericidir. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin projeyi hazırlamasına çok sevindiklerini, ilçelerde bu tür hizmetlere ihtiyaç duyan çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Sadece İznik’te 200 civarında ev hanımı  bu hizmetten yararlandı. Artık tüm hizmetleri teknolojiyi kullanarak ayaklarına getirebildiklerini söyledi. Bu projede hizmetin tüm ilçelerde yaygınlaşmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Törende İznik, Gemlik ve Orhangazi’de açılan kurslara katılan kursiyerlere temsili olarak sertifikaları törene katılan Belediye Başkanları tarafından takdim edildi. Sertifika töreninin ardından ise yapılan çekilişle başarılı bazı kursiyerlere dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon hediye edildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.