Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

 6 bin 627 vatandaşın yüzü güldü

6 Şubat 2018
 6 bin 627 vatandaşın yüzü güldü için yorumlar kapalı
 6 bin 627 vatandaşın yüzü güldü

Osmangazi Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanması amacıyla hayata geçirdiği ‘Sevgi Mağazası’ sayesinde 2017 yılında 6 bin 627 yardıma muhtaç vatandaş, giyim ihtiyaçlarını karşıladı. İhtiyaç sahiplerinin ayakkabıdan monta kadar birçok eşyayı alışveriş yapar gibi dolaşarak, hiçbir ücret ödemeden alabildiği Osmangazi Belediyesi Sevgi Mağazası, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olarak hizmet vermeye devam ediyor. Osmangazi Belediyesi Soğanlı Kültür Merkezi’nde hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet veren Sevgi Mağazası’na gelen vatandaşlar, ayda bir kez olmak kaydıyla ücretsiz kıyafet alabiliyor.

Kullanılabilir ikinci el giysi ve ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği mağazayı her gün 20 ile 25 kişi ziyaret ediyor. 2017 yılında Sevgi Mağazası’na gelen toplam 6 bin 627 yardıma muhtaç vatandaş, giyim ihtiyaçlarını bu mağazadan karşıladı.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Sevgi Mağazası’nın örnek bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, “Öncelikle ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ücretsiz olarak kıyafet temin edebilme imkanı sağlıyoruz. Vatandaşlarımız evlerindeki kullanabilir durumdaki kıyafet ve eşyalarını Sevgi Mağazası’na bağışlıyor. Bizler de bu kıyafet ve eşyaları yardıma muhtaç insanlarla buluşturuyoruz. Bu projemiz insanlar arasında yardımlaşma, dayanışma duygularını pekiştirerek, onların manevi dünyasına da hitap etmiş oluyor. Mağazamızdan her yaş ve kesimden vatandaşımız faydalanabiliyor. Hayırseverlerin bıraktığı eşyalardan ihtiyaçlarını giderebiliyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.