Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

6 polis tutuklandı

10 Nisan 2014
6 polis tutuklandı için yorumlar kapalı
6 polis tutuklandı
Adana’daki yasa dışı dinlemelere yönelik soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen aralarında 2 emniyet müdürünün de bulunduğu 6 polis tutuklandı. 

Yasa dışı dinlemelere yönelik soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen  aralarında iki emniyet müdürünün de bulunduğu 6 polis tutuklandı.

Soruşturmayı yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan tarafından ifadeleri alındıktan sonra Nöbetçi Mahkeme’ye sevk edilen 2. Sınıf Emniyet Müdürü İsmail Bilgin, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ertuğrul Yetkin ile aralarında bir komiserin de bulunduğu daha önce istihbarat şubesinde görev yapan şüpheli 6 polis tutuklandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde dün ikametlerinde arama yapılarak gözaltına alınan ve sağlık kontrolünün ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen biri emekli 8 emniyet mensubundan polis memuru R.K. ve kadın polis memuru M.A. savcılık işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Cezaevine götürüldüler

Nöbetçi mahkemece tutuklanan ikisi emniyet müdürü 6 polis, adliyedeki işlemlerinin ardından cezaevine götürüldü.

Tutuklama kararının ardından 6 şüpheli, adliye polis noktasında aileleriyle vedalaştı. Adliye önünde koridor oluşturan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin arasından geçen 2. Sınıf Emniyet Müdürü İsmail Bilgin ve 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ertuğrul Yetkin ile aralarında bir komiserin de bulunduğu, daha önce İstihbarat Şubesinde görev yapan 6 polis, meslektaşlarıyla da vedalaştı. Tutuklanan polislerin bazı yakınları, sinir krizi geçirdi. Tutuklanan 6 polis, cezaevine gönderildi.

İsmail Bilgin’in avukatı İsa Ayanoğlu, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, tutuklamalara gerekçe olarak, şüphelilerin kaçma ve delilleri karartma şüphesinin gösterildiğini ifade etti.

Müvekkili ve diğer polislerin, “usulsüz dinleme”, “özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “resmi belgede sahtecilik” ile suçlandığını dile getiren Ayanoğlu, “Tutuklamalara ilişkin itirazda bulunacağız. Müvekkiller için adli kontrol hükümlerinin uygulanması talebimiz var” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.