Havadis16.com - 21 Mayıs 2018, Pazartesi

600 yıllık surlar gün yüzüne çıkıyor

31 Ağustos 2016
600 yıllık surlar gün yüzüne çıkıyor için yorumlar kapalı
600 yıllık surlar gün yüzüne çıkıyor

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Hıştıroğlu ve Necati Tosun, İznik Müze Müdürü Haydar Kalsen ile birlikte İznik Surlarını gezdi.

4970 metrekare uzunluğunda 114 burçu,  4 ana kapısı, 12 tali kapısı bulunan İznik surlarının temizliği için İznik Göl Sahili ve Topkapı arasında tetkik ve değerlendirme de bulunan İznik Kaymakamı Pehlivan ve Başkan Sargın çalışmalara Cumartesi günü start verileceğini belirtti.

İki sur arasında yürüyerek inceleme ve tetkikte bulunan heyet, İznik Surlarını Turizme açarak, yaşanabilir yaşam alanların oluşturulması için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini söylerken, Öncelikle hedeflerinin rahat gezilebilir alan oluşturulması için ot ve dikenlerden temizlenmesi için çalışma başlatacaklarını ifade ettiler.

İki sur arasında bulunan yaklaşık 15 metre genişliğindeki alanlarında gerek yürüyüş alanları oluşturulması gerekse sportif  amaçlı koşu ve bisiklet turları düzenleyerek yaşam alanına katılması gerektiği görüşünde hem fikir olduklarını belirttiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.