Havadis16.com - 24 Ocak 2018, Çarşamba

ABD, DHKP/C’nin önemli üç isminin başına ödül koydu

3 Nisan 2014
ABD, DHKP/C’nin önemli üç isminin başına ödül koydu için yorumlar kapalı
ABD, DHKP/C’nin önemli üç isminin başına ödül koydu
ABD Dışişleri Bakanlığı, DHKP/C’nin üç önemli ismi Musa Asoğlu, Zerrin Sarı ve Seher Demir Şen’in yakalanmasına yönelik bilgi sağlayanların 3 milyon dolarla ödüllendirileceğini bildirdi. 

ABD Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi’nin (DHKP/C) önde gelen üç isminin başına ödül koydu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, DHKP/C’nin yönetim kadrosunda yer alan üç önemli isim Musa Asoğlu, Zerrin Sarı ve Seher Demir Şen’in yakalanması için yerlerinin bildirilmesine yönelik bilgi sağlayanların 3 milyon dolarla ödüllendirileceği bildirildi.

DHKP/C’nin 1994’te Devrimci Sol’dan ayrılarak kurulduğu belirtilen açıklamada, terör örgütünün, 1990’lardan itibaren ABD’nin askeri ve diplomatik personeli ve tesisleri dahil ABD’nin çıkarlarını, NATO personeli ve tesislerinin yanı sıra Türkleri hedef aldığı ifade edildi. Açıklamada, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 8 Ekim 1997’de DHKP/C’yi Yabancı Terör Örgütü listesine aldığı, Şubat 2013’te söz konusu terör örgütüne mensup bir intihar bombacısının ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne saldırarak, bir Türk güvenlik görevlisinin ölümüne neden olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada ayrıca Musa Asoğlu, Zerrin Sarı ve Seher Demir Şen’e ilişkin son olarak görüldükleri yerler dahil bazı bilgiler paylaşıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.