Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

ABİDİN USTA BAŞARISINI ANLATTI

11 Ocak 2016
ABİDİN USTA BAŞARISINI ANLATTI için yorumlar kapalı
ABİDİN USTA BAŞARISINI ANLATTI

Bursa’nın yerel markaları Abidin Usta, Örnek Yemek Sanayi ve Özen Billuriye’nin ikinci kuşak temsilcisi Abidin Şakir Özen, Uludağ Üniversitesi Ekonometri Topluluğu ile TOBB Bursa GGK’nın düzenlediği Ekonomi Zirvesi’nde aile şirketinin başarı hikâyesini öğrencilerle paylaştı. Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen oturumda rahmetli babası Abidin Özen’in başarısının sırrını ortaya koyan sözünü öğrencilere paylaşan Abidin Şakir Özen, “Bir insan başarılı olmak istiyorsa; çalışkan, tutumlu ve işinin takipçisi olmalı. Hesabını iyi yapmalı, yılmamalı. Sürekli çalışmalı, kaliteyi arttırmalı ve yenilikçi olmalı. Babam bu erdemlere sahip bir insandı. Ve bizlerin de bu erdemlere sahip olması için küçük yaşlardan itibaren bizi çok iyi yetiştirdi. Markamızın bugünlere gelmesinde de gelecek planlamalarımızda da bu erdemler bizim yolumuz aydınlatıyor” dedi. Abidin Usta, Örnek Yemek Sanayi ve Özen Billuriye’nin ikinci kuşak temsilcisi Abidin Şakir Özen, konuşmasını şu sözlerle devam etti:

“TEMİZ, DÜRÜSTVE ÇALIŞKAN OLUN”

“Rahmetli babam Abidin Özen 1956 yılında Türkiye’ye bir göçmen olarak geldikten sonra mesleğe komilikle başladı. 1975 yılında Bursa Tuz Pazarı’nda lokanta açmasıyla başlayan markamızın yolculuğu bugün onbinlerce kişiye yemek üretimi yapan Örnek Yemek Sanayi’ne ve lokantalar zinciri olan Abidin Usta markasına doğru devam etti. Özellikle yemek sektöründe faaliyet gösteriyorsanız bunun sırrı elbette temiz, dürüst ve çok çalışkan olmaktan geçiyor. Aynı zamanda müşterilerinize kaliteli ve ekonomik hizmet sunmalısınız.

MARKALARIMIZI GELECEĞE TAŞIYORUZ

Bugün Türkiye’de yabancı ortaklığın artığı bir dönemde kendi yerel markamızla büyümemizi sürdürüyoruz. İkinci kuşak olarak markalarımızı geleceğe taşımak adına yoğun çalışma içerisindeyiz. Özellikle Yalova Yolu’nda bulunan fabrikamızı büyüterek yeniliyoruz. Ayrıca şirketimizin sürdürülebilir büyümesi ve kurumsal markalaşması yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Geçmişten gelen markamızı gelecek nesillerle buluşturmak, bizden sonraki kuşaklara da taşımak için çalışıyoruz. Oturumun sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Abidin Şakir Özen’i izleyenler arasında ailesi de yerini aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.