Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

AB’yle ilgili çarpıcı açıklama!

29 Aralık 2017
AB’yle ilgili çarpıcı açıklama! için yorumlar kapalı
AB’yle ilgili çarpıcı açıklama!

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki ilişkiler hakkında, “Müttefiklerimizden kötü niyet seziyoruz.” dedi.

Musa, Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerle ilgili Sud-Ouest gazetesinin sorularını yanıtladı. AB ve Türkiye arasında 2016’da imzalanan sığınmacı mutabakatı uyarınca AB’nin Türkiye’ye ödemesi gereken miktarın sadece bir kısmını ödediğini ifade eden Musa, “Müttefiklerimizden kötü niyet seziyoruz.” ifadelerini kullandı.

Musa, sığınmacılar konusunda Türkiye’nin üzerine düşeni yaptığını vurgulayarak, AB’nin vize muafiyeti ve müzakereler konusunda ilerleme kaydetmediğine dikkati çekti.

ERDOĞAN VE MACRON’UN ARASI İYİ: Türkiye olarak Fransa’dan anlayış ve diyalog beklediklerini belirten Musa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un arasındaki ilişkilerin çok iyi olduğunu, NATO, G20 ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantılarında yüz yüze görüştüklerini ve şu ana kadar on kez telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini kaydetti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.