Havadis16.com - 21 Mayıs 2018, Pazartesi

Açık uçlu sorularla avantaj yakalayabilirsiniz

13 Haziran 2017
Açık uçlu sorularla avantaj yakalayabilirsiniz için yorumlar kapalı
Açık uçlu sorularla avantaj yakalayabilirsiniz

Geçtiğimiz hafta başlayan 2017 LYS maratonu önümüzdeki hafta sonunda yapılacak üç oturumla sona erecek. Bu yıl ilk kez uygulanan açık uçlu soruların farklı özellikleri ölçtüğüne dikkat çeken uzmanlar, “Bu soruları doğru çözen öğrenciler puanlamalarında fark yaratabilir. Adayların bu sorulara zor gözüyle bakmak yerine mutlaka soruları okumaları önemli” tavsiyesinde bulundu.

10 Haziran Cumartesi günü LYS-4 Sosyal Bilimler Sınavı ve 11 Haziran Pazar günü LYS-1 matematik sınavının yapıldığını belirten uzmanlar “17 Haziran 2017 Cumartesi saat 10:00’da LYS-2 Fen Bilimleri sınavı; 14:00’te LYS-5 Yabancı Dil Sınavı ve 18 Haziran Pazar saat 10:00’da LYS-3 Edebiyat-Coğrafya sınavları ile 2017 yılı sınav maratonunun tamamlanacağını söyledi.

Tartışmalı iki soru ile ilgili açıklama yapılmalı

Geride bıraktığımız sınavları değerlendiren Tözeniş, “LYS-4 ve LYS-1 sınavlarına baktığımızda genel olarak geçen yıla göre pek fazla değişiklik yok fakat tartışmalı sorular var. LYS-1 Matematik Sınavı’nda 2 sorunun müfredat dışı olduğu ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Eğer ÖSYM bununla ilgili bir açıklama yaparsa öğrenciler biraz daha rahatlayacak gibi. Tabi bu sorular iptal edilirse bu yıl gelen bir kuralla Matematik sınavı 80 değil 78 soru üzerinden değerlendirilmiş olacak. Aday arkadaşlarımın bu tartışmaları şimdilik bir kenara bırakıp önlerindeki sınavlara odaklanmaları gerekiyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.