Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi önünde patlama!

19 Mart 2013
Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi önünde patlama! için yorumlar kapalı
Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi önünde patlama!

Adalet Bakanlığı önünde meydana gelen patlamayla eş zamanlı olarak AK Parti Genel Merkezi önünde de ses bombası patladı.

Ankara’da bu gece Adalet Bakanlığı ile AK Parti Genel Merkezi’nde eş zamanlı olarak iki patlama meydana geldi. Patlamada 2 kişi hafif yaralanırken, şüpheli 2 kişi gözaltına alındı.

Saat 21.00 sularında Adalet Bakanlığı’nın ziyaretçi girişindeki güvenlik noktasının hemen arkasındaki bölgeye parça tesirli 2 el bombası atıldı. Büyük bir gürültüyle meydana gelen patlama sırasında biri özel kalemde görevli eşini almaya gelen bir vatandaş olmak üzere 2 kişi yaralandı.

Patlamanın meydana geldiği binanın Başbakanlık merkez binaya çok yakın olduğu belirtildi.

Bu patlamayla aynı anda Ak Parti Genel Merkezi’nde de bir patlama meydana geldi.

Adalet Bakanlığı önündeki patlamanın meydana geldiği saatlerde Ak Parti Genel Merkezi önünde de eş zamanlı olarak ses bombası patladı. AK Parti Genel Merkezi’ndeki patlamanın roketatarlı saldırıdan kaynaklandığı iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Patlamadan sonra Başbakanlık korumaları, polis alarma geçti ve olay yerine bomba imha uzmanları geldi. Bölge güvenlik çemberine alınırken, olay yeri inceleme ekipleri çalışmaya başladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.