Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Adana’da 8 gözaltı

8 Nisan 2014
Adana’da 8 gözaltı için yorumlar kapalı
Adana’da 8 gözaltı

 

Adana’da “yasa dışı dinlemelere” yönelik soruşturma kapsamında 2 emniyet müdürü ile istihbarat şubesinde görevli 5 polis memuru ve 1 emekli polis memuru gözaltına alındı. 

Adana’da “yasa dışı dinlemelere” yönelik soruşturma kapsamında 2 emniyet müdürü ile istihbarat şubesinde görevli 5 polis memuru ve 1 emekli polis memuru gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, yasa dışı dinlemelere yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde Adana’da sabah saatlerinde çalışma başlatıldı.

Güvenlik güçlerinin aralarında bazı emniyet mensuplarının ikametlerinin de bulunduğu çeşitli adreslerdearama yaptığı, daha önce istihbarat şube müdürü olarak görev yapan biri 2. sınıf, diğeri 3. sınıf iki emniyet müdürü ile istihbarat şubesinde görev yapan 5 polis memuru ve 1 emekli polisin gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltına alınan emniyet mensupları Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından getirildikleri Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Yasa dışı dinlemelere yönelik gazetelerde çıkan haberlerin ihbar kabul edildiği ve dinlenen bazı kişilerin şikayetleri üzerine çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.