Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

Adı da, logosu da belli oldu…

25 Ekim 2017
Adı da, logosu da belli oldu… için yorumlar kapalı
Adı da, logosu da belli oldu…

İnternethaber.com sitesinde yer alan habere göre, Merak Akşener’in ‘in partisinin büyük merak konusu olan partisi bugün siyaset sahnesine çıkıyor. Meral Akşener’in partisinin ismi ve logosu büyük merak konusuydu. Partinin isminin İYİ PARTİ olacağı kesinleşti. Meral Akşener yeni partisinin adında kısaltma kullanmayacak. Güneş sembolünün yer aldığı parti logosunda İyi Parti yazacak.

Meral Akşener’in partisinin logosu twittera düşünce birçok benzetme yapıldı. Parti logosunu beğenenler olduğu gibi eleştirenler de oldu. En çok yapılan yorum ise logonun makbule tatlısından esinlendiği iddiasıydı. Makbule tatlısı FETÖ’nün elebaşılarından firari Adil Öksüz’ün yaptığı bir tatlı olarak biliniyor. Makbule üzerinden Meral Akşener için FETÖ imaları yapılıyor.

Twitterda Meral Akşener’in partisinin logosu ile birlikte maklube tatlısının görüntüsü en çok paylaşılan kareler oldu. Meral Akşener’in partisinin logosunu ise partiye katılan Ali Türkşen paylaştı. Türkşen, kokartın yanına yaka rozetini de iliştirerek logoyu takipçilerine tanıttı.
Meral Akşener’in partisinde kimler var? : Necmettin Erbakan’a en bağlı isimlerden olan eski Refah Partili ve AK Parti’den de Şişli Belediye Başkan adayı olan Mukadder Başeğmez milli görüş çizgisinden gelen isimlerin başında yer aldı. Eski Başbakan Bülent Ecevit’in yanında yıllarca siyaset yapan, bir dönem Kültür Bakanlığı koltuğuna da oturan Suat Çağlayan ve 20 ve 21. dönemlerde DSP’den Devlet Bakanlığı yapan Aydın Tümen de dikkat çeken diğer isimler oldu. Anavatan Partisi’nin eski Devlet Bakanlarından Ahat Andican, MHP’nin eski Bayındırlık ve İskan Bakanları’ndan Abdülkadir Akcan, DYP’den Devlet Bakanlığı yapan Ayfer Yılmaz da listedeki diğer bakanlık yapan siyasetçiler olarak yansıdı. Listede AK Parti kökenli siyasetçilerden ise eski Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay ve eski Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu dikkat çekti. Ergenekon Davası’ndan tutuklanan isimlerden Vedat Yenerer ve Ruhat Mengi ile Ahmet Çelik de Akşener’in yer verdiği gazeteci kökenli siyasetçiler oldu.

GENERALLERDEN SANATÇILARA : Gazinolar kralı Fahrettin Aslan’ın oğlu Mehmet Aslan ve solcu kimliği ile tanınan yönetmen Onur Aydın kurucular kurulunun sanatçıları olarak yansıdı. Kurucular listesinde yer alan Ali Lapanta, Erzurum Bölge Komutanı iken 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tümgenerallikten korgeneralliğe terfi ederek Jandarma Genel Komutan Yardımcısı olmuştu. Ancak Lapanta, İçişleri Bakanlığı kararıyla 1 Ekim’de emekliliğe sevk edilmişti. Yörük Ali Paşa olarak bilinen Ali Aydın, Balyoz mağduru ve Kardak kahramanı eski SAT komandosu Ali Türkşen de dikkat çeken asker kökenli isimler oldu.

LİSTEDEKİ İLGİNÇ İSİMLER : Listede bu isimlerin yanı sıra daha önce MHP’de milletvekilliği, il başkanlığı, ülkü ocakları yöneticiliği yapan siyasetçiler, akademisyenler ve bürokratların da olduğu görüldü. Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin eski Özel Kalem Müdürü Ömer Karakaş, Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer de dikkat çeken diğer isimler oldu.

Listede bulunan Elmas Gırağos’un da İstanbul’da kuru temizlemecilik yapan “Türk milliyetçisi” Ermeni bir kadın vatandaş olduğu belirtildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.