Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

Adliye binası temeli 2017 de atılıyor

13 Ekim 2016
Adliye binası temeli 2017 de atılıyor için yorumlar kapalı
Adliye binası temeli 2017 de atılıyor

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın girişimleri ile gündeme alınan Gemlik Adliye Binasının yapımı ile alakalı önemli aşamaya gelindi. Yılmaz Ankara’ya son ziyaretinde ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşerek Adliye Binası ile alakalı tarih aldı. Gemlik Adliyesinin temeli 2017 yılında atılacak.

BOZDAĞ 2017 SÖZÜNÜ VERDİ

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın öncülüğünde, Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın’ın da önemli katkıları ile gündeme gelen Gemlik Adliyesinin yapımı konusu önemli aşamaya geldi. Belediye Başkanı Refik Yılmaz, son Ankara ziyaretinde, Gemlik ile alakalı konuları Ankara’ya taşıdı. Beraberinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşen Yılmaz, Gemlik Adliyesinin eski bulunduğu binanın deprem testinde dayanıksız çıktığını, yeni taşındığı yerde de kirada olduğunu ve fiziki durumunun Adliye için uygun olmadığını dile getirerek, sürecin hızlanmasının gerektiğini söyledi. Sağlık Bakanı Bekir Bozdağ da Gemlik Adliyesi temelinin 2017 yılı içerisinde atılacağını ve kısa sürede tamamlanacağının sözünü verdi.

TÜM KAMU BİNALARIMIZ YENİNELECEK

Gemlik Adliyesinin yapılmasında önemli aşama kaydeden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, konu ile alakalı yaptığı açıklamada; ‘’Gemlik Adliyesi ile alakalı zorlu bir süreci aştık. Destek verenlere teşekkür ediyorum. Gemlik’te bulunan kurumları yeni binalara taşımaya devam ediyoruz. Bu konular için de sıklıkla Ankara’nın kapısını aşındırıyoruz. Gemlik Devlet Hastanesi tamamlanmak üzere, Hükümet Konağı ve AVM’nin takasına kısa süre kaldı, İlçe Tarım Binası yapılıyor, Emniyet Müdürlüğü ile alakalı eski Diş Hastanesini düşünüyoruz. Belediye binamız ile alakalı Askerlik Şubesinin bulunduğu bölgeyi düşünüyoruz. Yakın zamanda tüm kurumlarımız modern binalarda hizmet verecek.

YILMAZ; GEMLİK’E ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

Gemlik Adliyesinin önceki binası deprem riskinin en uç düzeyde hissettiğimiz binalarımızdan biriydi. Bu nedenle geçici önlem olarak kiraya taşımıştık. Yeni bina yapmak istediğimizde ilk Adliye yerimiz uygun görülmedi, şimdiki yerimiz ise kabul edildi. Hisartepe’nin en güzel yerinde, ilçelerde bulunan en iyi Adliyelerden birini yapacağız. Mevcut binamız tek merdivenliydi. Fiziki şartları yetersizdi. Güvenlik konusunda önemli eksikleri vardı. Bu da işleyişte zorluk yaşatıyordu. Bu nedenlerle, yeni binamızın hızlandırılması Gemlik adına önemli katkı olacaktır. Bakanımız Bekir Bozdağ olmak üzere, destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Yeni Adliyemiz, şimdiden Gemlik’e hayırlı olsun’’ dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.