Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Afrin’de son durum…

15 Şubat 2018
Afrin’de son durum… için yorumlar kapalı
Afrin’de son durum…

internethaber.com sitesinde yer alan habere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 20 Ocak’ta Afrin’e yönelik olarak Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları ile birlikte başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın 27. gününde, cephede sıcak gelişmeler var.

5 KÖY PKK’DAN TEMİZLENDİ: TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’in kuzeyindeki Duraklı, Yukarı Divan, Karri, Şerbanlı ve Şedya köylerini terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi. TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki 59 noktayı örgütten kurtarmış oldu. Böylece Kilis sınırının Suriye tarafındaki Bülbül ve Azez ceplerinin birleştirilmesi için bir önemli adım daha atılmış oldu.

PKK’NIN ‘İHA’SI DÜŞÜRÜLDÜ: Afrin’in kuzeyindeki Bülbül çevresinde çatışmalar sürerken, YPG’li teröristlerin uçurduğu bir insansız hava aracı düşürüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, ağır makineli silahlarla vurulan hava aracı arazide bulunuyor.

DİVAN’DA SICAK ÇATIŞMA: Batı cephesinde ise Türk özel kuvvetler askerleri ve ÖSO güçleri, Cinderes’e ilerliyor. Yerel kaynaklar, Atme yakınlarındaki Divan köyünde YPG’lilerle sıcak çatışmaya girildiğini aktarıyor. Söz konusu köy, Hatay Reyhanlı’nın hemen karşısında yer alıyor.

 

1528 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ: Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugün, kara ve hava operasyonları sonucunda terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu 43 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1528 olduğu kaydedildi. Hava harekatının ve kara ateş destek vasıtalarıyla desteklenen kara harekatının planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.