Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

‘AİLE DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ’

26 Ocak 2016
‘AİLE DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ’ için yorumlar kapalı
‘AİLE DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ’

Toplumun sağlam temellerle ayakta durmasının güçlü bir aile yapısı ile mümkün olacağının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hayata geçirilen Evlilik ve Aile Okulumuza yeni kursiyerlerimizi bekliyoruz” dedi.

Yaşamın her alanında sosyal projeler üreten Yıldırım Belediyesi, özellikle aile, kadın, genç ve çocuk olgularına büyük hassasiyet göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda, aile kavramına artı değer katmak ve evliliklerin sağlam temellere dayanarak uzun yıllar sürmesi amacıylaYıldırım Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Evlilik ve Aile Okulu’ çiftlerden ilgi görüyor. Şu an 11. dönem eğitimlerinin katılımcılara ücretsiz olarak verildiği kurslarda bugüne kadar 667 kursiyer eğitim aldı. 2015 yılı içinde aktif olarak eğitim veren; Hacivat Mahalle Muhtarlığı, Barış Manço Kültür Merkezi, Erikli Mahalle Konağı, Emirsultan Kültür Merkezi, Piremir Mahalle Muhtarlığı, Davutdede Mahalle Muhtarlığı, Karapınar Mahalle Muhtarlığı ve Arabayatağı Mahalle Muhtarlığı’nda toplam 262 kursiyer eğitim aldı. 12 Dönem Evlilik ve Aile Okulu kayıtları vatandaşların medeni hali veya yaş aralığına bakılmaksızın, Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılıyor. Evlilik ve Aile Okuluyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar ‘444 16 02’ Yıldırım Çağrı Merkezi’nden yada ‘368 86 74’ numaralı telefondan birime ulaşabilirler.

 ‘AİLE DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ’

 Toplumun temel taşı olan aile birliğini oluştururken sevgi, saygı ve merhametin öğrenildiği aile kültürüne sahip çıkılması gerektiğini belirtenYıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali; “Toplum ailede kazanılan temellerle güçlü olur. Bireyler aile içerisinde gördükleri sevgi, saygı, hoşgörü, merhamet ve bir olma duygusu ile toplumu oluşturmada önemli rol oynayacaklardır” dedi. Sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik değişimlerin aile olgusunu zorladığına dikkat çeken Başkan Edebali, “Aile değerlerine önem veren bir Yıldırım oluşturabilmek adına hayata geçirdiğimiz Evlilik ve Aile Okulumuz, toplumsal değerlere önemli katkılar sağlıyor” şeklinde konuştu.

‘AİLE DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ’ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.