Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

Ak Parti 16’ıncı yılını kutladı

15 Ağustos 2017
Ak Parti 16’ıncı yılını kutladı için yorumlar kapalı
Ak Parti 16’ıncı yılını kutladı

AK Parti’nin 16’ncı kuruluş yıl dönümü kutlaması, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımı ile Sincan Harikalar Diyarı’nda gerçekleştirildi. Programda ilk konuşmayı Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal yaptı. Ak Parti’nin 16.Kuruluş yıldönümünde daha sonra partinin kuruluşundan bu yana efsane olmuş seçim şarkıları, şarkıların sahipleri tarafından okundu.  Ak Parti’nin Ankara’da Harikalar Diyarı’nda gerçekleşen 16. Kuruluş yıldönümü etkinliklerine Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ile birlikte Ak Parti ilçe başkan Mustafa Kaya ve Gençlik Kolları başkanı Bilal Özbey’de katıldı.

AK Parti’nin 16’ncı kuruluş yıl dönümü kutlamasında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 seçimlerini işaret ederek, “11 milyon üyemize Sincan’dan, Ankara’dan sesleniyorum; 2019’un Mart’ında 2019’un Kasım’ında bunu iki ile çarpmaya hazır mıyız? Bunu iki ile çarptığımız zaman bilesiniz ki devran farklı dönecektir. İnşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Kasım 2019’da farklı dönecektir ve Mart 2019’da farklı gelişecektir” dedi.

AK Parti’nin 16’ncı kuruluş yıl dönümü kutlamasında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı: “Rabbime bana böyle yol arkadaşları, dava arkadaşları, hizmet arkadaşları nasip ettiği için ne kadar hamdetsem azdır. AK Parti’nin davası binlerce yılık geçmişe sahip. AK Parti dünyayı güneş gibi aydınlatan yüce bir medeniyetin günümüzdeki sancaktarlığına, hizmetkarlığına talip bir partidir. AK Parti Türk milletinin binlerce yıldır kesintisiz şekilde süren devlet silsilesinin bugünkü adı olan Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak için gece gündüz çalışan bir partidir. AK Parti, Sultan Alparslan’ın 26 Ağustos 1071’de kazandığı Malazgirt Zaferi tapusuna sahip olduğumuz Anadolu’yu ilelebet vatanımız, yurdumuz olarak muhafaza etme davasının takipçisi olan bir partidir. AK Parti Anadolu’yu Kudüs’ü işgal etmek üzere yola çıkan haçlı ordusuna adeta mezar eden Sultan Kılıçarslan’ın, bu topraklar üzerinde küçük bir boydan bir cihan devleti kuran Ertuğrul Gazi ve oğlu Osman Gazi’nin, İstanbul’un fethi ile çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han’ın, güç ile diplomasinin inceliklerini birleştiren Abdülhamit Han’ın, velhasıl ecdadın mirası üzerinde inşa edilen bu ülkeyi büyütme davasını kendi davası olarak kabul etmiş bir partidir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.