Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

AK Parti Bursa milletvekili Matlı’dan 30 Ağustos mesajı

29 Ağustos 2013
AK Parti Bursa milletvekili Matlı’dan 30 Ağustos mesajı için yorumlar kapalı
AK Parti Bursa milletvekili Matlı’dan 30 Ağustos mesajı

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, İstiklal mücadelemizin büyük bir zaferle taçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Milletvekili Matlı; mesajında, “Büyük zaferin en önemli yanı, bu milletin azim ve iradesinin, şartlar ne olursa olsun, varlığı ve birliği söz konusu olduğunda adeta çelikleştiğini göstermesidir” dedi.

Ağustos ayının, tarihimiz boyunca, milletimiz açısından hep önemli zaferlerle dolu olduğunu ifade eden Matlı, mesajında şu ifadelere yer verdi :

“26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’yle birlikte Anadolu’nun kapısı milletimize ardına kadar açılmış, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile Türk milleti, Anadolu’nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Bu zaferle kurulan ve milletimizin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması yönündeki inanç, istek ve idealimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı`nda, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, büyük zaferin 90. yılında, milletimizin ve tarihi zaferlerle dolu şanlı ordumuzun mensuplarının, Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.