Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

AK Parti çalışmalara hız verdi

8 Ekim 2015
AK Parti çalışmalara hız verdi için yorumlar kapalı
AK Parti çalışmalara hız verdi

AK Parti Bursa İl Başkanlığı, seçim çalışmalarını hızlandırdı.  Osmangazi İlçe Başkanlığı’nca hazırlanan “sandık bazlı çalışma’ basına tanıtıldı.
AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın talimatıyla Osmangazi İlçe Başkanlığı’nca hazırlanan “sandık bazlı çalışma’ basına tanıtıldı. Teknolojik ortamda ve sahaya daha yakın olmak maksadıyla hazırlanan Osmangazi Seçim İletişim Sistemi (OSİS), teşkilat üyelerinin her haneyi tanımasına ve bilmesine imkan sağlıyor. Bütün mahalleleri kapsayan projede her mahallenin bir temsilcisi var. 1 temsilciye 5 sandık zimmetleniyor ve üye ve seçmenler kapı kapı dolaşılıp ziyaret ediliyor. Ziyaret neticesinde hane halkını tanıma, evin demografik, sosyokültürel ve sosyoekonomik yapısının tespit edilmesi hedefleniyor. Bu sayede hane halkıyla yüz yüze iletişim sağlanırken, edinilen bilgiler doğrultusunda evin ve evde yaşayan ailenin bilgileriyle envanter ve arşiv çalışması da yapılmış olacak.
Sandık bazlı çalışma projesi hakkında bilgi veren AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, “1 Kasım seçimi Türkiye için çok önemli. Biz de üstümüze düşeni yapacağız, bunun için her türlü çalışmaları hızlandırdık. Sandık bazlı çalışmaya haneleri ziyaret ederek başlıyoruz. Üyelerimize ve onların tavsiye edeceği kişilere gerçekleştireceğimiz ziyaretlerle, o haneye ait birtakım bilgileri elde etmek istiyoruz” dedi.
Çalışmayla envanter hazırlamak istediklerini söyleyen Yılmaz, “Hanede kaç kişi yaşıyor, hasta olan var mı, engelli var mı, evin ekonomik durumu nasıl gibi soruların cevabını arayacağız. Yani ihtiyaç sahibi mi, ona bakacağız. Bu verileri elde edip, Osmangazi ilçesi olarak, ilçede bir arşiv çalışması yapmak istiyoruz. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarda bize bir altık teşkil etsin istiyoruz. Ayrıca hem sandık ziyareti yapacak arkadaşlarımıza, hem de milletvekili arkadaşlarımıza o sandıkla alakalı ve o mahalle ile ilgili bilgileri aktarıyoruz. Mahallenin demografik yapısı ve yaş durumu ile alakalı bilgileri kendisine veriyor, ne tür bir çalışma yapılması gerektiğini SKM ekibi olarak kararlaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.