Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

AK Parti, eskileri vefa yemeğinde buluşturdu!..

6 Şubat 2018
352 kez okundu
AK Parti, eskileri vefa yemeğinde buluşturdu!.. için yorumlar kapalı

Yaklaşık 5 ay önce Ayhan Salman’ın İl Başkanı olmasıyla başlayan Bursa AK Parti teşkilatlarındaki yenilenme ve değişim sürecinde parti yönetiminin karşı karşıya kaldığı en büyük sıkıntı, eski yönetimlerde emeği geçmiş isimlere fazlaca yer verilmemesi oldu.

Önceki gün bu anlamda önemli bir adım atılmış oldu.

Başkan Ayhan Salman kendisinden önceki il başkanlarının bugüne kadar yapmadığı organizasyonu gerçekleştirerek bir ilke imza attı.

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren yönetimlerde görev almış il başkanlarından ilçe başkanlarına, milletvekillerinden belediye başkanlarına, belediye meclis üyelerinden il genel meclis üyelerine ve il yönetimlerinden kadın ve gençlik kolları üyelerine, ilçe yönetimlerine kadar emeği geçmiş partilileri yemekte bir araya getirdi.

Yemeğin ana teması yeni il yönetimi olarak emeği geçen partilileri unutmadıklarını gösterip onlarla vefa yemeği adı altında buluşmaktı ki bunda da başarılı oldukları, Merinos Yıldırım Beyazıt Salonu’nu hınca hınç dolduran partililerin ilgisinden anlaşılıyordu.

******                             ******                     *****

Hep Birlikte Yeni Hedeflere” sloganıyla gerçekleştirilen vefa yemeğine İl Başkanı Salman’la birlikte Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ev sahibi konumunda katılırken, Cemalettin Kani Torun ve Hüseyin şahin dışındaki tüm milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de katıldı.

İl Başkanı Ayhan Salman’ın konuşmasında da söylediği üzere bu yemek 2 aşamalı. Salon 17 ilçenin yöneticilerinin tamamını karşılayamayacağı için ilk etapta Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel merkez ilçeleri davet edilmiş. Bir sonraki hafta kalan diğer ilçeler için aynı organizasyon düzenlenecek.

Bu kapsamda kurucu il başkanı ve eski milletvekili Şevket Orhan, eski milletvekili Hayrettin Çakmak, Nagıp Vardar ve Sedat Yalçın il başkanları olarak protokol masasında yerini alırken, Cemalettin Torun’un katılmayışı dikkatlerden kaçmadı. Mehmet Tunçak ise yurt dışında olduğu için katılamadı.

******                                 ******                                  ******

İl Başkanı Salman, açılış konuşmasında önce yemeğin amacını açıkladı:

Biz İl Başkanlığı olarak partimizin kuruluşundan itibaren emeği geçmiş arkadaşlarla bir vefa yemeğinde buluşalım istedik ve böyle bir yemek düzenledik.”

Salman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa gezisiyle ilgili bilgilendirmede de bulunurken, teşkilat başta olmak üzere halkın gösterdiği ilgiden de bahsederek, teşekkür ettikten sonra teşkilat yapılanması üzerinde de durdu:

“3 ayda İl Başkanlığı olarak, ilçe kongreleri, kadın ve gençlik kolu kongreleri olmak üzere 50 civarında kongre gerçekleştirdik”.

Ardından konuşmasını “İyi ki varsınız, iyi ki geldiniz ve iyi ki beraberiz” sözleriyle noktaladı.

Milletvekilleri ve il başkanları adına konuşan kurucu il başkanı Şevket Orhan da “Bizim bir beklentimiz yok, sadece hatırlanmak, sayılmak istiyoruz, bugünkü gibi çağrılmak ve buluşmak istiyoruz” dediğinde salonda alkış tufanı koptu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da 3 aylık belediye başkanlığı görevinde yaptıklarını kısaca anlatırken, tek amacının “Şu gök kubbede hoş bir seda bırakmak” olduğunu belirtti.

AK Parti’nin vefa yemeğinde İçişleri eski Bakanı Efkan Ala ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da konuşma yaptı. Ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da AK Parti’nin kuruluşundan itibaren ülkeye yaptığı hizmetleri kısaca aktardıktan sonra konuşmasının sonunda “Sizlerin emeğini unutamayız, unutursak her şeyden önce bizim bu davaya ihanetimiz olur” sözleri salonda hem alkış aldı hem de duygulandırdı.

Yani kısaca, önceki akşam benim de katıldığım vefa yemeği bir nebze de olsa hatırlanmak adına, partililerin gönlünü aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.