Havadis16.com - 21 Ocak 2019, Pazartesi

AK Parti kulislerinde konuşulanlar

21 Mayıs 2018
AK Parti kulislerinde konuşulanlar için yorumlar kapalı
AK Parti kulislerinde konuşulanlar

www.internethaber.com’dan alınan habere göre AK Parti milletvekili aday listeleri bugün YSK’ya teslim edilecek. Merak edilen listeyle ilgili son gelişmeleri, AK Parti kulislerini yakından takip eden Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, “Milletvekili listelerinin sürprizleri” başlıklı bugünkü köşesinde paylaştı. AK Parti’nin yetkili isimleriyle görüşen yazar, son durumu böyle duyurdu:

BAKANLARIN BÜYÜK BÖLÜMÜ LİSTELERE GİRECEK
“Listeler konusunu, AK Parti’nin bir başka yetkili ismiyle daha konuştum. O isme de, mevcut bakanların ne kadarının listelere gireceğini sordum. “Bakanların büyük bölümü milletvekili listesine giriyor” dedi, muhatabım.

5-6 BAKAN HARİÇ HERKES LİSTEYE GİREBİLİR
Kulislerde Cumhurbaşkanı’nın mevcut kabinede sandalye sahibi olan 5-6 bakandan vazgeçmeyeceği, bu nedenle bu isimleri milletvekili listesine koymayacağı konuşuluyor.

Ama bu 5-6 kişi dışında herkes listenin bir yerinde ismini görebilir. Çok sayıda bakanın milletvekili listesine konulmasının anlaşılabilir bir tarafı daha var. Milletvekili listesini güçlü tutmak. Partiler, milletvekili aday listelerini bundan böyle daha özenli hazırlamak zorunda.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.