Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

AK Parti Mudanya’da seçim startını resmen verdi!..

7 Mart 2018
352 kez okundu
AK Parti Mudanya’da seçim startını resmen verdi!.. için yorumlar kapalı

1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde AK Parti milletvekili adayı olarak seçim çalışmalarının en yoğun geçtiği yer Mudanya oldu.

O dönem İlçe Başkanı Erdal Kaya idi. İl Koordinatörü de Dr. Murat Ünal. Merkezinden tutun da köyüne kadar, STK’lardan tutun da esnafına kadar nereye gidersek gidelim, Murat Ünal’ın bölgenin köklü ailelerinden olmasının tanınırlığı ve ağırlığı çalışmalarımıza katkı sağlarken, özellikle evde hasta ve bakıma muhtaç olan yaşlılar başta olmak üzere pek çok mağdura da doktor olmasının avantajıyla yardım etme imkânı bulduk.

Seçimlerden sonra Erdal Kaya istifa etti, yerine Murat Ünal atandı. 22 aydır görev yapıyor. Bu sürede kendisine yöneltilen en büyük eleştiri, CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a yeteri kadar muhalefet yapmadığı yönünde oldu.

Öyle ya…

Mudanya son 4 yıldır yerelde gerekli hizmeti alamayan bir ilçe. CHP’li belediye yönetimi, ilçenin gelişimine katkı sağlayacak doğru dürüst proje ve yatırımı bu güne kadar hayata geçiremedi. Üstüne üstlük belediye başkanı ve yönetimi hakkında süreçte çok ciddi iddialar ortaya atıldı, spekülasyonlar  yapıldı.

Ak Parti hem genelde hem de yerelde bu iddiaları kamuoyu önünde politize etmedi ama biliyorum ki tüm bu iddialar gerekli merciler tarafından dikkatle incelenip, araştırılıyor.

******                       *****                   *****

Önceki gün AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal çıktı ve dedi ki:

“Mudanya 2014 yılı seçimlerinde bir tercihte bulundu. CHP’li belediye başkanı ve yönetimini iş başına getirdi. Başkan seçimlerde Mudanya halkına ‘Şunları şunları yapacağız’ diye söz verdi. Biz de bu sözlerin yerine getirilmesi için bekledik.”

Ardından AK Parti’nin siyasi anlayışını aktardı:

“Biz CHP gibi sırf muhalefet etmek için muhalefet etme anlayışına sahip parti değiliz. Yapılan doğru işlerin yanında, yanlış işlerin karşısında duruş sergileyen, ilkeli ve tutarlı bir siyasi anlayışa sahibiz. Bu 4 yıllık süre zarfında Sayın Başkan bizleri de hedef alan pek çok söylemde ve “harami” gibi ağır ithamlarda bulundu. Ama biz çıkıp da hiçbirine onun düzeyinde cevap vermedik. Çünkü hiçbiri doğru değildi ve üzerimize alınmadık. Kendisiyle siyasi malzeme olma adına söz düellosuna girişmek bizim anlayışımızda yok…”

Devamında da sert konuştu:

“Ama artık 4 yıl geride kaldı ve verdiğimiz süre doldu. Gördük ki bu 4 yıllık süre zarfında Mudanya Belediyesi sınıfta kalmıştır. Verdiği sözlerini hiçbirini yerine getirememiştir. Mudanya’da tabela belediyeciliğinin sonu gelmiştir. Artık Mudanya’ya zarar vermekten vazgeçsin”.

******                         *****                                 *****

 

Dr. Murat Ünal, bu açıklamasıyla aynı zamanda yerelde seçim startını vermiş oldu.

2019 seçimlerine bir yıl kaldığını ve halkın CHP’den umudunu kestiğini söyleyerek hedeflerinin Mudanya’yı AK Parti’li belediye yönetimiyle yeniden buluşturmak olduğunu da söyleyince doğal olarak “Mudanya Belediye Başkanlığı’na adınız geçiyor. Aday mısınız?”sorusuyla karşı karşıya geldi.

Dedi ki:

Biz görev adamıyız, nerede bize görev verilir ve ihtiyaç duyulursa orada çalışırız. Şahsi ve nefsi hedefim yok. Elbette partimizin aday belirleme süreçleri var. AK Parti’nin karar verici mekanizmaları burada seçimi alacak en doğru adayı mutlaka belirleyecek ve Mudanya halkının önüne çıkaracaktır. Mudanya halkına hizmet etmek isteyen her kişiye partimizin kapısı da gönüllerimiz de açık, buyursunlar gelsinler.

Tabii siyaseten böyle bir cevap vermesi doğal. Çünkü daha bir yıl var. Ama Mudanya’da konuşulan ve siyasi kulislerde de yapılan ön değerlendirmelerde Dr. Murat Ünal’ın adı hep belediye başkanlığı için favori isim olarak geçiyor. Zaman ne getirir bilemeyiz ama belediye başkanı adayı olması ve seçilmesi durumunda Mudanya’nın daha çok yatırım alacağını rahatlıkla söyleyebiliriz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.