Havadis16.com - 19 Ekim 2018, Cuma

AK Parti Osmangazi ‘Yaşlılar Haftası’nı unutmadı

26 Mart 2015
AK Parti Osmangazi ‘Yaşlılar Haftası’nı unutmadı için yorumlar kapalı
AK Parti Osmangazi ‘Yaşlılar Haftası’nı unutmadı

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ‘Yaşlılar Haftası’ kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye Dörtçelik Huzurevi’ni ziyaret etti. AK Parti Osmangazi Kadın ve Gençlik Kolları’nın da iştirak ettiği ziyaret programında, tüm huzurevi sakinlerine çiçek dağıtıldı.

Yılmaz: Yaşlılara özen ve ilgi göstermek hem insani, hem toplumsal bir görevdir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye Dörtçelik Huzurevi’nin tüm sakinleri ile muhabbet edip hal ve hatırlarını soran AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, yaşlılar ile geçirdiği vakitlerin ardından Huzurevi Müdürü Hüseyin Toprak’ı ziyaret ederek, “Yaşlanmak yaşamın en bilinen gerçeklerinden biridir. Yaşlıları rahat ettirmek, onlara saygı, özen ve ilgi göstermek hem insani, hem toplumsal bir görevdir” dedi.

Yaşlılarımız milletimizin onurudur

Herkesin bir gün aynı süreci yaşayacağının altını çizen Başkan Yılmaz, “Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek gurur vericidir” diye konuştu.

Yılmaz, “Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu kendilerine hissettirmeliyiz. Peygamber Efendimiz ( S.A.V) bir hadisi şeriflerinde ‘Ümmetimin yaşlısına hürmet eden, bana hürmet etmiş gibidir’ buyurmuştur” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.