Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

AK PARTİ OSMANGAZİ’DE KADINLAR BİRARADA

26 Ocak 2016
AK PARTİ OSMANGAZİ’DE KADINLAR BİRARADA için yorumlar kapalı
AK PARTİ OSMANGAZİ’DE KADINLAR BİRARADA

AK Parti Osmangazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Bedir Kara, göreve gelişlerinin birinci yılı nedeniyle teşkilat üyeleriyle bir araya geldi. Merinos’taki Göl Park’ta düzenlenen programa; AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Gökten, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, İl ve İlçe Kadın Kolları Yöneticileri ile üyeler katıldı.

Programın açılışında konuşan ve geride kalan bir yılın faaliyetlerine ilişkin bir sunum yapan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Sibel Bedir Kara, bu süre zarfından birçok sosyal sorumluluk projesinin gerçekleşmesini sağladıklarını dile getirdi. Kara, İl Kadın Kolları’nın etkinlikleri başta olmak üzere Osmangazi İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen etkinliklere de iştirak ettiklerini ifade etti. Kara, bu iştiraklerin haricinde üye ziyaretlerinden mahalle toplantılarına, tekerlekli sandalye dağıtımından kıyafet yardımına kadar birçok yardım kampanyası başlattıklarını ve geliştirdiklerini söyledi.

Kara: Projelerimizi geliştireceğiz

2015 yılında başlattıkları projeleri, 2016’da geliştireceklerini belirten Sibel Bedir Kara, şunları söyledi: “Osmangazi İlçe Kadın kolları olarak göreve geldiğimiz 4. Olağan kongremizden bu zamana yapmış olduğumuz çalışmalarımızı, göreve gelişimizin birinci yıldönümünde paylaşmaktan büyük bir sevinç ve gurur duymaktayız. Osmangazi İlçe Kadın Kolları olarak göreve gelmiş olduğumuz 1 sene içerisinde 2 seçimi başarı ile atlatmış olmamızın yanı sıra Bursa ilçeleri arasında da örnek olabilecek projelerde birçok ilke imza attık. Geçtiğimiz yılın son ayında başlattığımız Kardeş Mahalle projemizi 2016’da da sürdüreceğiz. Hatta bu projemizi geliştirip, Kardeş Şehir projesine dönüştüreceğiz. Kütüphaneye ihtiyaç olan okullarımızın, bu ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarımız olacak. Özellikle yardıma muhtaç ailelere yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Aynı şekilde engelli bireylere yönelik projelerimiz de olacak. Kısacası 2016’ya hızlı bir şekilde başladık ve öyle devam edecek. Bu çalışmalara destek veren tüm teşkilat üyelerimize teşekkür ederiz. Onların destekleriyle bu bu yıl içerisinde hayata geçireceğimiz projelerimiz ile ilgili olarak bir iki tanesinden de bilgi vermek istiyorum sizlere, Başlatmış olduğumuz ‘Kardeş Mahalle’ projemizi bu sene içerisinde başka bir ilimizde ki bir mahallede gerçekleştirmek üzere çalışmalara başladık. Yıl ortasına doğru bu konuda da sizleri daha detaylı bilgilendirmiş olacağız. Karne günü ziyaret etmiş olduğumuz ve önceki dönem kadın kolları başkanlarımızdan Nilüfer Karakoç unda görev yaptığı Öztimur Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki okulumuz müdürü ile yapmış olduğumuz istişareler üzerine okullarında bulunmayan kütüphanelerini de inşa etme sözünü verdik ve inşallah en kısa sürede onlara güzel bir kütüphane hediye edeceğiz. Osmangazi Kadın Kolları Başkanlığı olarak durmadan ülkemiz ve ilçemiz için hizmet etmeye devam edeceğiz. Bize ayırmış olduğunuz değerli vakitleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.”

Gökten: Hepinize teşekkür ederim

Programa AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Gökten ise, Osmangazi’nin, Türkiye’deki birçok ilden büyük bir ilçe konumunda olduğunu anımsattı. Gökten, geride bırakılan süre zarfında yapılan başarılı çalışmalardan ötürü İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Bedir Kara başta olmak üzere tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Yılmaz: Sizler çok değerlisiniz

Değerlendirme toplantısına katılan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz da, “İlçe Kadın Kollarımızla gurur duyuyoruz. Yaptıklarıyla her zaman örnek olmuşlardır. Teşkilatımızın her bir üyesi bizler için çok değerlidir. Önemli olmak ayrı, değerli olmak ayrıdır. Sizler bizim için değerlisiniz. Sizi önemli kılan bir görev verilir ve bu görev tamamlandıktan sonra önem yitirilebilir ama değer öyle değil. İşte bu bağlamda sizler bizler için değerlisiniz. Oldukça meşakkatli bir görev yürütüyorsunuz ve bunun bilinciyle hareket ediyorsunuz. Sizler bizin itici gücüsünüz. Bu anlamda hepinize sarf ettiğiniz üstün gayretlerinizden ötürü bir kez daha teşekkür ederim. Siyasette kadınlarımızın rolü oldukça fazladır ve bu daha da artmalıdır” şeklinde konuştu. Program, yapılan konuşmaların ve istişarelerin ardından sona erdi.

 

AK PARTİ OSMANGAZİ’DE KADINLAR BİRARADA Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.