Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

AK Parti sözcüsü Çelik,o tarihi açıkladı

9 Ocak 2019
AK Parti sözcüsü Çelik,o tarihi açıkladı

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik partisinin MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, seçim manifestosunun 31 Ocak Perşembe günü Ankara’da açıklanacağını duyurdu. Öte yandan, TÜİK’in yaptığı işlerde, kullandığı metodlarda bir sapma ve gerileme olmadığının da altını çizen Çelik, TÜFE sepetinde yer alan fiyatların kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşıldığını ifade etti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MHP ile ortak miting konusuna ise olumlu baktıklarını ancak takdirin Genel Başkanlarda olduğunu söyledi. Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Miting tarihleriyle ilgili sayın genel başkanımız sahaya inmiş durumda. Normalde bizim miting takvimimiz seçime 1,5 ay kala gibi başlar. Gördüğünüz gibi Cumhurbaşkanımız İstanbul, Ankara, İzmir’de faaliyetlere başlamıştır. Bugün MKYK’da görevlendirmeyle birlikte hangi genel başkan yardımcımızın, hangi ile gideceği tespit ediliyor.Bu hafta sonu itibarıyla arkadaşlarımız belli illere giderek faaliyetleri başlayacak.

MANİFESTO NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Manifestoyu açıklayacağımız tanıtım toplantısını 31 Ocak Perşembe günü Ankara’da kapalı spor salonunda yapacağız. Cumhurbaşkanımız çok güçlü bir manifesto açıklayacak. Çeşitli eleştirilerle ilgili olarak alınmış tedbirleri, vatandaşla gönül ve hizmet bağını tesis etmek üzere hangi ilkelerle tesis etmek için öne çıkarılacağıyla ilgili çok güçlü bir manifesto açıklayacak. Şimdiki takvimimiz 31 Ocak Perşembe günü 81 ilin katılımıyla yapılacak. Ortak miting sayın genel başkanımızın takdirleridir. Cumhur İttifakı’nda bunun pozitif bir etki yaratacağını düşünüyoruz. Tabii ki iki genel başkanın takdiridir.

CHP FUTBOLLA BİLE KAVGA EDİYOR’

CHP’den hükümetin ekonomik politikalarına yönelik bazı eleştiriler var. Kılıçdaroğlu grup toplantısında bu konuya değindi. Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığını yetirdiğini iddia etti. Faik Öztrak enflasyonda gerçek rakamların açıklanmadığını öne sürdü. Ayrıca futbolda yeniden yapılandırmayı eleştirdi.

“BORÇ SİLME YOKTUR”

Siyaset alanında CHP’nin kavga edeceği alanlar tükenmişti. En son futbolu buldular. Futbolla kavga etmek hayatla kavga etmektir. Ziraat Bankası’nın bu işe girmesini çiftçiye zarar vereceğini iddia ediyorlar. Ziraat Bankası dünya çapında bir markamız. Onlar çiftçiyle arasındaki bu duygusal bağdan her zaman memnuniyet duyarlar. Önceliğinde her zaman çiftçi vardır. Ziraat Bankası futbol kulüplerinin borçlarını silmiyor, yeniden yapılandırıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz