Havadis16.com - 16 Kasım 2018, Cuma

AK Parti’de gençlik ve kadın kollarında da seçim var!

5 Ocak 2018
299 kez okundu
AK Parti’de gençlik ve kadın kollarında da seçim var! için yorumlar kapalı

AK Parti İl Teşkilatı’ndaki değişim ve dönüşüm sadece ilçe kongreleriyle devam etmiyor, eş zamanlı olarak kadın ve gençlik kollarında da seçim çalışmaları tüm hızıyla seyrediyor.

Tek farkla sessiz sedasız ama bir o kadar kendi içinde heyecan ve azimle.

Şöyle ki;

Tarık Köse başkanlığında yeni oluşturulan AK Parti İl Gençlik Kolları ilçelerde de kongre sürecini 1 Aralık tarihinde İl Başkanlığı’nın yaptığı gibi Keles’ten başlattı.

Mevcut başkan Emin Çağla Aklan ile göreve devam kararı alındığı için ilçe gençlik kolu başkanı değişmedi, ama yönetiminde büyük oranda değişiklik oldu.

Keles’i, Ersoy Sönmez’le devam eden Orhaneli, Harun Koç’la devam eden Harmancık, Muhammet Ayaz’la devam eden Yenişehir ilçeleri izledi. Başkan değişikliğine gidilen ilçelerde, Gürsu’da Hüseyin Deniz, Büyükorhan’da Osman Maral, İznik’te Mehmet Erkan, Kestel’de Tacettin Erbaş yeni ilçe başkanı seçildiler.

Yarın da sırada Orhangazi ilçesinin gençlik kolu kongresi var. Burada da değişim kararı alındı ve Genel Merkez tarafından Mustafa Koçyiğit’in ataması yapıldı.

Yine, cumartesi günü de Mustafakemalpaşa ile Karacabey kongreleri yapılacak. Mustafakemalpaşa’da Alper Barut’la, Karacabey’de ise Adem Coşkun’la yeni ilçe başkan adayı olarak kongreye gidilecek.

Gençlik kollarında geriye Yıldırım, Nilüfer, Osmangazi, Mudanya, Gemlik ve İnegöl ilçeleri olmak üzere 6 ilçenin kongresi kalıyor ki Başkan Tarık Köse’ye göre takvim gereği bu kongreler ocak ayı sonu itibarıyla tamamlanmış olacak.

İl Gençlik Kolları’nın kongre tarihi ise önümüzdeki ay ana kademe olan il kongresinin tarihine göre belirlenecek.

Dün görüştüğümüz Tarık Köse, kongrelerin değişim, yenilenme, tazelenme mecraları olduğunu belirterek, motivasyonu ve heyecanı artırdığını söyledi. Köse“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a yakışan gençlerle hedefimiz 2019 virajını geçip, 2023 vizyonunu yakalamak” dedi.

 DEMOKRASİ KAHRAMANI KADINLARDA DA YENİ SÜREÇ

Kongre heyecanının sürdüğü Gülten Kapıcıoğlu başkanlığındaki AK Parti İl Kadın Kolları’nda da süreç, 30 Aralık’ta Orhaneli ilçesi ile başladı.

Demokrasi Kahramanı, Türkiye’nin kadınları” sloganıyla seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Kadın Kolları bu konuda bir hayli başarılı. Kalabalık ve coşku konusunda ana kademe ilçe kongrelerini aratmıyorlar.

Bugüne kadar Büyükorhan’ın dışında Keles, Orhaneli, Harmancık, Gürsu, Kestel ve Karacabey ilçe kongrelerini gerçekleştiren kadın kollarında da değişim ve yenilenme ağır basıyor.

Büyükorhan’da  Kader Kaya’nın yerine Hanife Yetiş, Orhaneli’nde Sevgi Bal’ın yerine Gizem Tunca, Harmancık’ta Zekiye Özdemir’in yerine  İmran Kaya, Keles’te Feruze Duman’ın yerine Seylan Polat yeni ilçe başkanı oldular. Gürsu’da Serpil Demirci ve Kestel’de Hülya Çavuşoğlu göreve geldi. Mustafakemalpaşa’da ise Fatma Kocaman’la göreve devam edildi.

Yine;

Ay sonuna kadar kongreleri yapılacak olan Orhangazi’de Esra Gündoğdu Aydın, İznik’te Betül Yıldızer
Yenişehir’de Vesile Kaçar, Yıldırım’da Emine Arıcı, Osmangazi’de Zeynep Kurt, Gemlik’te Şükran Ersöz, Mudanya’da Neslihan Erdeniz, İnegöl’de Esra Leblebici ve Karacabey’de Hamiyet Özenli ile yeni ilçe başkan adayı olarak teşkilatlanmaları gerçekleştirilecek.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.