Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

Akpınar Kentsel Dönüşüm Derneği’nde başkanlığa İshak Ayçiçek seçildi

13 Mart 2013
Akpınar Kentsel Dönüşüm Derneği’nde başkanlığa İshak Ayçiçek seçildi için yorumlar kapalı
Akpınar Kentsel Dönüşüm Derneği’nde başkanlığa İshak Ayçiçek seçildi

AYÇİÇEK: AKPINARLILARIN MUTLU OLACAĞI BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİNİ DİLİYORUZ

Akpınar Kentsel Dönüşüm Derneği 1. Olağan Genel Kurul toplantısında başkanlığa seçilen İshak Ayçiçek, “Akpınarlıların mutlu olacağı, Bursa’nın gurur duyacağı ve ülkemize örnek olacak bir kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilmesini diliyoruz” dedi.

Akpınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Sosyal Dayanışma Derneği 1. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda tek aday olan İshak Ayçiçek oy birliğiyle başkanlığa seçildi.

Kentsel Dönüşümün Akpınar için şans olabileceğini ifade eden İshak Ayçiçek, “Yapılmış olan konsept projenin daha güvenli yapı ve aynı zamanda modern bir yaşam bölgesi olarak tasarlanmış olması kuşkusuz mahallemize bir katma değer kazandıracaktır. Dolayısıyla,
kentsel dönüşümün başarıya ulaşması için de, dernek olarak bu sürece yapıcı katkı koymak amacıyla makul ve mantıklı bir duruş ortaya konulmalıdır” dedi.

ENDİŞEMİZ GİDERİLSİN

Mahalle sakinlerinin mağdur edilmesi noktasında, her tür hak arama mücadelesine girmekten de çekinilmeyeceğini belirte Ayçiçek, “Halen; gerek sürecin hangi koşullarla, nasıl işleyeceği hususunda netlik oluşmamasından, gerekse daha önce uygulanan kentsel
dönüşüm projesinde çeşitli sorunlar yaşandığını bildiğimizden dolayı kafalarımız karışık durumdadır. Yetkililerden mahalle halkımızın taşıdığı ‘Kentsel dönüşümde mağdur edileceğiz’ endişesini bir an önce gidermelerini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili akademik odaların da görüşü alınarak en iyi şekilde dönüşüm istediklerini vurgulayan Ayçiçek, “Akpınarlıların mutlu olacağı, Bursa’nın gurur duyacağı ve ülkemize örnek olacak bir kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilmesini diliyoruz” diye konuştu.

Genel kurulun ardından yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu; İshak Ayçiçek, Hilmi Küçük, Ertan Tunçer, Yusuf Morkan, İlhami Selçuk, Mahmut Efeoğlu, Mutlu Altın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.