Havadis16.com - 09 Aralık 2018, Pazar

Akşener istifa mı etti?

26 Temmuz 2018
Akşener istifa mı etti? için yorumlar kapalı
Akşener istifa mı etti?

İYİ Parti’de başkanlık krizi devam ediyor. Herkes İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dönüp dönmeyeceğini merak ederken Akşener, dün ”aday olmama kararım kesindir” açıklamasında bulundu. İYİ Parti’den dün yapılan açıklamanın ardından bugün de bir açıklama daha yapıldı. İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanı Ahat Andican, Akşener’in istifa etmediğini ve söylentilerin asılsız olduğunu söyledi.

www.internethaber.com’dan alınan habere göre İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanı Ahat Andican, İYİ Parti’deki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican, “Sayın Meral Akşener istifa etmemiştir. Söylentiler asılsızdır. Sadece seçim sonuçları beklentileri karşılamadığı için seçim kararı alınmıştır” dedi. Andican, “Akşener’e herhangi bir alternatif gündeme gelmemiştir. Onun başkan olmasına yönelik geniş bir konsensusla alınmış bir karar vardır” ifadelerini kullandı.

Ahat Andican, Habertürk TV Ankara Haber Müdürü Sibel Erdem’e İYİ Parti’deki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Andican’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

AKŞENER’İN ADAYLIĞI: İkna edileceği şeklinde genel inanç var. Aday olmayacağım demek, aday gösterilmeyeceğim anlamına gelmiyor. Tüzüğümüz buna uygun. Akşener’e herhangi bir alternatif gündeme gelmemiştir. Onun başkan olmasına yönelik geniş bir konsensusla alınmış bir karar vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.