Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Altepe’den Türkyılmaz’a çok sert yanıt: abuk sabuk konuşma

31 Ekim 2015
Altepe’den Türkyılmaz’a çok sert yanıt: abuk sabuk konuşma için yorumlar kapalı
Altepe’den Türkyılmaz’a çok sert yanıt: abuk sabuk konuşma

Büyükşehir Bleediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’da esnafla buluşup sahil projesini anlattı. Bir kaç gün önce basın toplantısı düzenleyerek Büyükşehir Belediyesi’ni ağır ithamlarla suçlayan ve “Yapamıyorsanız ben yaparım” diyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a çok sert tepki gösteren Başkan Altepe, “Çıkıp abuk subuk konuşmalar yapıyor. Sen neyi yapıyorsun kardeşim? Sen 5 trilyon liralık yatırım yapabiliyor musun da kalkıp ‘yapamıyorsanız ben yaparım’ diyerek külhanbeylik yapıyorsun” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’da ihaleye itiraz dolayısıyla imalat süreci duran Büyükşehir Belediyesi’nin sahil düzenleme projesiyle ilgili esnafla buluştu. Büyükşehir Belediyesi Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıda, esnafın sıkıntısını çok iyi anladığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mahkeme kararı doğrultusunda yüklenici firma değişiminin ardından inşaatın kaldığı yerden devam edeceğini ve en geç 1,5 ay içerisinde tamamlanacağını bildirdi.

“SEN NEYİ YAPIYORSUN KARDEŞİM?”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın projeyi siyasi malzeme yapmaya çalıştığını söyleyen Başkan Altepe, “Mudanya Belediyesi’nin yıllık yapabileceği yatırım 5-6 trilyon liradır. Bu projeler Mudanya ölçeğinde çözülecek şeyler değildir. Bu iş üzerinden siyaset de yapılacak bir şey değildir. Ama çıkılıp abuk subuk konuşmalar yapılıyor. Sen neyi yapıyorsun kardeşim? Sen 5 trilyon liralık yatırım yapabiliyor musun da kalkıp ‘yapamıyorsanız ben yaparım’ diyerek külhanbeylik yapıyorsun. Böyle konuşmanın ne mantığı var” diye konuştu. Yatırımın Mudanya’nın projesi olduğunu ve Bursa’nın parasını ilçeye aktardığını ifade eden Altepe, Mudanya’ya bir şeyler kazandırılması adına işe herkesimin destek olunması gerektiğini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR OLMASA ÇÖP TOPLAYAMAYACAK

Söz konusu yatırımların ilçe belediyesi kaynaklarıyla 45-50 yıl geçse yapılamayacağını öne süren Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olmasa Mudanya nefes bile alamaz. Mudanya Belediyesi’nin yıllık 6 milyon TL yatırım bütçesi ile bunların hangi biri yapılabilir? Mudanya Belediyesi çöp arabası istiyor, alıp veriyoruz. Kimseyle hesaplaşmaya gelmedik. Biz hizmet etmeye geldik. Bu iş hizmet işi. Kuru kuru siyasetle olmuyor” dedi. Toplantıda ayrıca proje inşaatı süresince mağdur olan kordon boyundaki esnafın ödemelerine yönelik kolaylaştırıcı bir takım çalışmaları konusunda da ellerinden geleni yapma sözü verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.