Havadis16.com - 19 Kasım 2018, Pazartesi

Altın Karagöz rüzgârı

11 Temmuz 2018
Altın Karagöz rüzgârı için yorumlar kapalı
Altın Karagöz rüzgârı

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 32.’si düzenlenen uluslararası nitelikteki Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın coşkulu rüzgarı, Mustafakemalpaşa’da esti.

‘57. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında gerçekleştirilen ‘32. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın bir bölümü Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Adnan Menderes Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Yarışma için Bolivya, Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs’tan Bursa’ya gelen ekipler, kardeşlik ve dostluk mesajları eşliğinde Mustafakemalpaşa’da görsel şovlara imza attı.

Mustafakemalpaşalılarla buluşan misafir ekipler,  kültürlerini tanıtma fırsatı bulurken şarkıları ve renkli dansları büyük beğeni kazandı.

Halk dansları gösterilerini ilgiyle izleyen sanatseverler, konuk ekiplerin sahne performanslarını alkışlarla ödüllendirdi.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, yöresel kostümleri ve sergiledikleri gösterilerle özgün kültürlerini Mustafakemalpaşa’ya taşıyan dansçı ve müzisyenlere etkinliğin ardından teşekkür ederek hediyeler verdi.

Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın köklü geçmişiyle dünya barışına ve kültürlerin kaynaşmasına büyük katkı sağladığını söyleyen Başkan Sadi Kurtulan;

“ Mustafakemalpaşa’ya renk ve güzellikler katan misafirlerimize teşekkür ediyor, katılımcı ülkelere yarışmada başarılar diliyorum” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.