Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

AMAÇ TÜRKİYE’NİN İMAJINI ZEDELEMEK

14 Ocak 2016
AMAÇ TÜRKİYE’NİN İMAJINI ZEDELEMEK için yorumlar kapalı
AMAÇ TÜRKİYE’NİN İMAJINI ZEDELEMEK

İstanbul Sultanahmet’te yaşanan terör saldırısı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan Sultanahmet’in seçilmesinin rastlantısal bir durum olmadığını amacın Türkiye’nin imajını zedelemek olduğunu söyledi. İstanbul Sultanahmet’te yaşanan menfur saldırının terörün ırkı, dini, dili olmadığını bir kez daha ortaya koyduğunu söyleyen Birkan, “Kitlelere korku salmak için insani ve ahlaki hiçbir ilke tanımıyorlar. Dün terörün çirkin yüzünü bir kez daha gördük. Terör saldırısını yapanları, terörün arkasında duran ve azmettirenleri nefretle kınıyorum. Burada hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. ”dedi.

HEDEF TÜRKİYE’NİN İMAJI

Sultanahmet’in seçilmesinin rastlantısal bir durum olmadığının altını çizen Birkan, “Saldırıyı yapan belli ki eylemi daha çok duyurmak istiyor. İstanbul’un turizm merkezini hedef alan saldırı hiç şüphe yok ki dış politikayı etkilemeye, ekonomiyi sarsmaya yönelik” dedi. Devamında Türkiye’nin sistematik bir saldırı altında olduğunu söyleyen Birkan “DEAŞ saldırısını, PKK’nın mahalleleri savaş alanına çevirmesini, sözde akademisyenlerin terörü arkalayan sözlü yazılı saldırılarını birbirinden ayrı değerlendiremeyiz. Bunların bir tek hedefi var Türkiye’nin imajını zedelemek, Türkiye’yi istikrarsızlaştırıp ateş çemberinin içine çekmek. Ortada büyük bir oyun var. DEAŞ ve PKK gibi terör örgütlerinin sistematik saldırılarına maruz kalıyoruz. ”dedi.

TÜRKİYE TERÖRLE HİZAYA GETİRİLEBİLECEK BİR ÜLKE DEĞİL

Türkiye’nin hem gerçek bomba hem de yazılı sözlü bombaların hedefinde olduğunu söyleyen Birkan, “Teröre terör diyemeyenler sivil insanları hedef alan teröristlere dolaylı olarak destek olmaktadır. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki Türkiye, PKK’nın çukurlarıyla, DEAŞ’ın canlı bombalarıyla, sözde akademisyenlerin iftiralarıyla dize getirilecek bir ülke değildir. Türkiye bu çok yönlü tehditleri etkisiz kılacak güçtedir. Kısa zaman içinde tüm bu saldırıları bertaraf edeceğiz, hiç kimse ülkemizi yolundan döndüremez. Artık herkes bilmeli ki Yeni bir Türkiye var.” dedi.

 

AMAÇ TÜRKİYE’NİN İMAJINI ZEDELEMEK Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.