Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Anastasiadis: “1974’ten beri en büyük krizi yaşıyoruz!”

18 Mart 2013
Anastasiadis: “1974’ten beri en büyük krizi yaşıyoruz!” için yorumlar kapalı
Anastasiadis: “1974’ten beri en büyük krizi yaşıyoruz!”

Tıpkı eski lider Hristofyas gibi Anastasiadis de 1974 barış harekatından bu yana en büyük krizle karşı karşıya olduklarını söyledi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Avrupa Birliği ve IMF ile varılan 10 milyar Euro’luk yardım paketine destek istedi. Bunu yaparken de tıpkı eski Hristofyas gibi o da ‘Barış Harekatı’ günlerine gönderme yaptı, “Bu 1974’ten beri yaşadığımız en büyük kriz” dedi.

Ekonomik darboğazdaki Rum kesiminin Lideri Nikos Anastasiadis,”Ülkemizde olağanüstü hal yaşanıyor. 1974’ten bu yana en zor günleri yaşıyoruz. İflasın eşiğinde bir ülke devraldığımızı biliyorsunuz” diye konuştu.

Tıpkı eski lider Hristofyas gibi Anastasiadis de 1974 barış harekatından bu yana en büyük krizle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Avrupa Birliği ve IMF ile varılan 10 milyar Euro’luk kurtarma paketini halka anlatmak için kameraların karşısına geçen Anastasiadis, acı reçeteyi savunmadı, “Yapabileceğimin en iyisiydi” dedi.

Kurtarma paketi Kıbrıslı Rumlara ekstra vergi yükü getiriyor.

100 bin Euro’nun altındaki banka mevduatlarından yüzde 6,75, 100 bin Euro üzerindeki mevduatlardan da yüzde 9,9 oranında vergi alınması gündemde.

Siyasi partilerin destek vermediği yardım paketi bugün Rum meclisinin gündeminde olacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.